.

.

Валтер 07H504 Blendex Линеарна Завршувањето на Тапан Абразивни Појас - парична Казна Ронки, 3-1/2 во. Металната Појас. Абразивни и Доработка на Производи

Валтер 07H504 Blendex Линеарна Завршувањето на Тапан Абразивни Појас - парична Казна Ронки, 3-1/2 во. Металната Појас. Абразивни

Мислење на купувачите:

DEN 2001.60
Износ
Залиха

Линеарни Завршувањето Појас : овој тапан појас е наменета да се користи за широк спектар на металните површини.Абразивни појас може да даде согласност сатенски финиш и да ги отстрани парична казна гребнатини од металните површини.Не-Плетени Појас : тапан абразивни појас е произведен од супериорен квалитет не-ткаени материјали — идеален за производство на линија заврши брзо и со минимални напори.Линеарни завршувањето на тапан појас помага во намалување на завршувањето на трошоците.Компатибилност : дизајнирани да работат compatibly со Линија-Мате III Алатка, абразивни завршувањето појас може да се користи на челик, од нерѓосувачки челик, алуминиум, месинг, бакар и други легури, рафинирање на површина квалитет.Апликации : површина подготовка појас е одличен во креирање и враќање на метален површина завршува.Линеарни завршувањето на тапан појас може да сеопфатно чистење, подобрување, и состојбата на метални површини.Спецификации : парична казна ронки појас е достапен во Сина боја.Не-плетени абразивни појас мерки 3-1/2 во.во дијаметар, 11-5/8 во.во должина, како и 5-3/8 во.во ширина.

Декларирани својства

Најдобри предлози