.

.

Плоштад Орев 18-8 Од Не ' Рѓосувачки Челик - #10/32 Количина-100

Плоштад Орев 18-8 Од Не ' Рѓосувачки Челик - 10/32 Количина-100

Мислење на купувачите:

DEN 455.76
Износ
Залиха

Плоштад ореви може да се користи во некој канал или заварени на другите челични производи.Плоштад орев е четири-двострано орев.Во споредба со стандардот хексадецимален завртки, плоштад ореви имаат поголема површина во контакт со дел се брза, и затоа се обезбеди поголема отпорност на расклатување (иако, исто така, поголема отпорност на затегнување).Тие се исто така многу помалку веројатно да стане заоблени-оф по повтори расклатување/затегнување циклуси.Плоштад ореви обично се споени со квадратни-на чело завртки.Плоштад ореви се користи заедно со рамни подлошки, со цел да се избегне оштетување од острите рабови и помага да се зголеми силата на fastener.

Декларирани својства

Најдобри предлози