.

.

CGC Алатки CEM58FL2TIN Примати Плоштадот Носот Крајот Мелница, Калај Слој, 2 Flute, 5/8 Дијаметар, 2-1/4 LOC, 5 OAL

CGC Алатки CEM58FL2TIN Примати Плоштадот Носот Крајот Мелница, Калај Слој, 2 Flute, 5/8 Дијаметар, 2-1/4 LOC, 5 OAL

Мислење на купувачите:

DEN 1286.40
Износ
Залиха

САД, Стан, 2 Flute, 5/8" Дијаметар, 2-1/4" Должина на Сечење, 5" вкупна Должина, КАЛАЈ Слој.Највисок Кратката Руптура Сила (TRS) нано-жито карбид супстрат достапни и целосно resharpenable.Исклучително разновиден во различни материјали, центар за сечење, цврст под-micron карбид.GMP Работ Prepped да брус "гребени" за да се намали fracturing за време на мелничката процес, додека значително зголемување алатка живот и подобрување на финиш.Ова оружје за масовно производство се уништи секоја конкуренција. "ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО ПРОИЗВОДСТВО" Како и нивните uglier братучеди на "Горила Милс", Примати се стандард 2, 3 и 4 flute карбид крајот мелници препорачува за обработка на апликации во сите материјали.Приматите имаат акцент на GMP на Работ Prepped да брус најсовремена во контролирана средина за да се намали fracturing што се случува на сечење на работ текот на мелничката процес, додека значително зголемување алатка живот и подобрување на финиш.Целосно resharpenable, и може да се работи суви или влажни.Горила Мелница крајот мелници и резен алат и Горила Вежби се произведени и изострен на нашата Северна Америка растенијата надвор од Милвоки.со, Висконсин.Нашиот модерен објект е производство и заострување сечење алатки за aerospace, автомобилската, медицински и производствени индустрии за и над 30 години.Пазарот е преплавен со променлива хеликс крајот мелници.Како Горила Мелница, некои се патентирани, повеќето не.Едно нешто што е најзначајно е перформанси во машина алатки.Горила Мелници ќе се намали дијалог, намалување циклус пати, се прошири алатка живот и да се создаде супериорен толеранција и заврши.Подгответе се за битка.Бидете сигурни дека постои Горила Фабрика на одборот.

Декларирани својства

Најдобри предлози