.

.

Иан ГленМАРТИН GUERRE Boublil и Schönberg/јуни 26, 1996 Лондон Добротворна Гала Преглед на Сувенири Програма

Иан ГленМАРТИН GUERRE Boublil и Schönberg/јуни 26, 1996 Лондон Добротворна Гала Преглед на Сувенири Програма

Мислење на купувачите:

DEN 6000.00
Износ
Залиха

Ова е ретка сувенири програма (со оригинален билет stub) од Добротворна Гала преглед на перформансите на Оригиналната Вест енд производство и СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРА ангажирање на АЛАН BOUBLIL и КЛОД-МИШЕЛ SCHONBERG музички "МАРТИН GUERRE" на Принцот Едвард Театар во Лондон, во средата навечер, 26 јуни, 1996 година. (По три недели на преглед на остварувањата, производство официјално го отвори 10 јули, 1996 година на Принцот Едвард Театар и затворени февруари 28, 1998 година по 675 изведби.) ...Напишани од страна на креаторите на Les Miserables и Мис Saigon, на музички со ѕвезда ИАН ГЛЕН како "Arnaud Du Thil" и опремен ЏУЛИЕТА CATON како "Bertrande де Rols", ЏЕРОМ PRADON како "Guillaume", МЕТ RAWLE како "Мартин Guerre", МАЈКЛ MATUS како "Беноа", ЕН EMERY како "Hortense", SHEILA РИД како "Celestine", ЈУЛИЈА САТОН како "Ernestine", СУЗАН ЈАНЕ TANNER како "Мадам де Rols", МАРТИН ТАРНЕР како "Пјер Guerre", МАРКО CUNNINGHAM како "Татко Доминик", НАТАН HARMER како "Andre", ПАВЛЕ ЛЕОНАРД како "Судија Coras" и СТЕФАНИ PUTSON како "Катерина".Меѓу ансамбл беше деветнаесет годишниот ЏЕЈМС CORDEN направи својот Запад Крајот деби ...КРЕДИТИ : Книга од АЛАН BOUBLIL и КЛОД-МИШЕЛ SCHONBERG лабаво базирани врз животот на историската фигура Мартин Guerre и во 1982 година за филмот "Враќање на Мартин Guerre"; Музика од КЛОД-МИШЕЛ SCHONBERG; Стихови од страна на ЕДВАРД ХАРДИ; Оригиналниот француски Текст од страна на АЛАН BOUBLIL; Ко-Прилагодени од DECLAN DONNELLAN; Дополнителни Стихови од ХЕРБЕРТ KRETZMER и АЛАН BOUBLIL; Сетови и Костими дизајниран од страна на НИК ORMEROD; Кореографија од страна на БОБ ПТИЧЈИ; Режија на DECLAN DONNELLAN; Произведени од страна на КАМЕРОН MACKINTOSH ...ДЕТАЛИ : На огромен шеснаесет страница програма мерки 9" X 12" инчи и има помал 36 страница програма во прилог на внатрешноста споеви.Поголем програма опфаќа широка текст на два добротворни организации, листа на љубовта " добротвори и голем број на congratulatory advertisiements.Помалите програма мерки 9 X 6" инчи и вклучува целосна производство кредити, фрли се во листата, synops.

Декларирани својства

Најдобри предлози