.

.

Quickun Лесен Степен на ПВЦ Винил Цевки, 3/8 ID x 1/2 OD Индустриска Пластика Флексибилни Хибрид Јасно ПВЦ Цевки Црево BPA Free Линија, 32.8 FT

Quickun Лесен Степен на ПВЦ Винил Цевки, 3/8 ID x 1/2 OD Индустриска Пластика Флексибилни Хибрид Јасно ПВЦ Цевки Црево BPA Free Линија,

Мислење на купувачите:

DEN 407.76
Износ
Залиха

ПВЦ Материјали - Цевки е направен од високо квалитетни ПВЦ материјал, лесни и флексибилни, можат да го издржат грубото ракување и повеќекратна употреба.Мазна внатрешност и надворешност која го спречува слоевита акумулација и овозможува лесен проток и црвенило.Цевки Детали - ПВЦ винил цевки, ID : 3/8", OD : 1/2", 32.8 метри, дебелина на Ѕид : 1mm; Цврстина : 73 A (фирма); Температура Опсег : 23°С до 149°F (-5°C до 65°C); Работен Притисок : 60 PSI.Издржливи Use - ПВЦ материјалот е отпорен на гребнатинки и корозија.Оваа пластични цевки се лесни за употреба, форма, и се наведнуваат и лесно може да се намали од страна на било алатка за сечење.Генерално се отпорни на повеќето алкално, алкохол, и благи киселини и хемикалии.Низок Притисок Апликации - Хибрид ПВЦ цевки се однесува на индустриски и земјоделски, инженеринг, риба, земјоделството и други области, или лабораториски апликации за пренесување на течност и гас, како што се воздухот црево за риба тенкови и аквариум, езерца, затворен вода градина и други домашни намени.Одличен Услугата на Купувачи - Нашата цел е да им обезбеди на потрошувачите со повеќе практични и издржливи црева.Било какви прашања во врска со производ, ве молиме КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС.Ние ќе ви одговори во рок од 24 Часа и да ги реши вашите проблеми се додека не сте задоволни.

Декларирани својства

Најдобри предлози