.

.

Tweezerman Коса Tweezer (Црна)

Tweezerman Коса Tweezer (Црна)

Мислење на купувачите:

DEN 410.88
Износ
Залиха

25 степени АГОЛ : Професионален квалитет, 25 степен чудни совет е совршен агол за работа против веѓата коска.Ја зграпчува СЕКОЈ КОСА, СЕКОЈ ПАТ : Совршено подреден во средина, рака-поднесе совети блиску рамномерно и цврсто да се отстранат коса од коренот.Супериорен калибриран тензија за удобност, контрола, и вистински прецизност.Наградуван : Привлечност "Најдобри на Убавината" победник секоја година почнувајќи од 2001 година. Овој производ не е тестирани на животни.ПРВИЧНО ВАШИОТ ВЕЃИТЕ : Започнете со отворање на порите со користење на топол пешкир (не премногу топла или тоа може да предизвика црвенило!) Ова ќе помогне да ја добиете вашата коса подготвени за отстранување, а исто така ќе се намали болката.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : По лоцирање на несаканите влакна, земи tweezer совети чудни на 25 степени агол и да се притисне надолу по телото на tweezer, се протега во насока на раст на косата.Стручно форма вашиот веѓите со нашите класичен, наградуваниот коса совет tweezer.Главен за вашата убавина рутина и познат по неговата прецизност, каква искривена Tweezer карактеристики совршено подреден во средина, рака-поднесе совети кои го зграби секоја коса, во секое време.Се подготват за отстранување на влакна од страна на отворање на порите со користење на топол пешкир.За максимална контрола, tweeze користење на вашиот палец и индекс на прстите во близина на средината на tweezer тело.Земи несаканите влакна со tweezer совети чудни при 25° агол, да се притисне надолу по телото на tweezer и се повлече во насока на раст на косата за отстранување на влакната од корен.Продолжи се додека не се отстранат сите несакани влакна.Чиста tweezer совети по секоја употреба со алкохол ја избришат или пероксид.Tweezer не може да бидат санирани во автоклав или barbicide.

Декларирани својства

Најдобри предлози