.

.

Oakton МД-35618-90 Водоотпорен Ph 450 Метри Комплет

Oakton МД-35618-90 Водоотпорен Ph 450 Метри Комплет

Мислење на купувачите:

DEN 22043.28
Износ
Залиха

Интуитивен, user-friendly икони-electrodee статус прикажува p H падина.Контрола-клип electrode носителот брзо и лесно обезбедува electrode на страна на beaker или контејнер.USB или надворешни услови-232 излез за до 500 податочни множества.Продолжен животниот век на батеријата или изборни универзален адаптер.На p H 450 метри нуди IP67-номинална водоотпорен домување, што го прави идеален за производство кат, тестирање, тестирање на терен и во лабораторија.Голем, позадинско осветлување на LCD ви овозможува да видите главна мерење истовремено со температура и калибрација на податоците со проценти падина.Калибрирање на p H вредноста и ISE со до шест точки од САД, NIST, DIN, PWB и обичај p H buffers.Автоматска температурна компензација (ATC) обезбедува мерење на точност дури и во флуктуирачки температури.Одберете температура читање од степен C степен или F за да одговараат на вашата апликација.Метар карактеристики вклучуваат подготвени (стабилност) индикатор, ПАМЕТНИ просек, hold функција, калибрација на алармот (видлив), батерија-живот индикатор, и electrode статус.

Декларирани својства

Најдобри предлози