.

.

PH Тестер, Квалитетот на Водата Аналитичар PH ORP Temp Тестер Висока Резолуција за Лаборатории Industryaquariums

PH Тестер, Квалитетот на Водата Аналитичар PH ORP Temp Тестер Висока Резолуција за Лаборатории Industryaquariums

Мислење на купувачите:

DEN 1200.00
Износ
Залиха

PH мерен опсег е 0.00 - 14.00 PH, ORP мерен опсег е 0 - ±1999 MV, и температура мерен опсег е -50 ℃ - 70 ℃ (-58 ℉ - 158 ℉).Мини 3-во-1 квалитетот на водата тестер е направен од високо-квалитетна ABS материјал, издржлив и може да се користи за долго време.Опремени со LCD дисплеј, мерни резултати можат да бидат прикажани на екранот интуитивно, како и работата е едноставен и лесен.Поддршка на PH вредноста, ORP, ТЕМП откривање, автоматска температурна компензација, можете брзо да го вклучите температура единица ℃ / ℉.Висок мерење на точност, висока резолуција, мала грешка и чувствителни одговор.

Декларирани својства

Најдобри предлози