.

.

JENCO Дигитални Bluetooth pH610B Temp Метар & Висока Точност на Квалитетот на Водата Тестер, Џеб Големина, Идеален за Хидропоника & Аквариум Професионални Лабораториски Квалит?

JENCO Дигитални Bluetooth pH610B Temp Метар & Висока Точност на Квалитетот на Водата Тестер, Џеб Големина, Идеален за Хидропоника

Мислење на купувачите:

DEN 2241.60
Износ
Залиха

Едноставноста на користење : Калибрирање со лесно да се разбере, жаргон-слободна водена постапка (до 3 поени за p H, и 1 поен за ORP и спроводливост).На точноста : Точни процесирање на сигналот компоненти се заштитени од елементи со IP67 водоотпорен домување.Екранот p H, ORP, спроводливост, TDS или salinity читања со температура, electrode статус и последните калибрација датум.Користење на апликацијата : Бесплатно i OS и Андроид апликации и како лесно и практично да ги користите како вашиот омилен i OS или Android апликации.Споделување зачувани мерни податоци со други апликации за подобрување на комунални услуги.Потсетете се зачувани читања со текот на времето печат и GPS мапирање на мерење локација (функција се достапни за купување во Apple и Goole стан продавници).Тоа карактеристики : GPS, размената на податоци, дигитални exportable зачувани податоци, водени калибрација, и лесно мерење.Нашите p H610 B Метар е идеален за многу различни користи како Hydroponic Лозарите, Аквариуми, Базени, Бањи, и Езера.Исто така големи за да имаат на рака за Лаборатории и Училишта.Мерки на p H вредноста и температурата.Прилагодено за мерење settings.Едноставни водени калибрација (до 3 поени).Ги прикажува последните калибрација датум.Прикажува калибрација историјата (pro стан).Автоматска температурна компензација.Автоматско бафер признавање.Стакло сијалица electrode изложува повеќе мерење на површината на решение за брзо време на одговор.Површината монтирани температура елемент подобрува температура точноста и време на одговор.Читање на квалитетот на индикаторот.Прикажува electrode ефикасност екранот (pro стан).Заштедува читања со текот на времето-датум на печатење и GPS мапирање (pro стан).Размената на податоци (pro стан).IP67. CE, FCC, IC, NCC жалбата.Ro HS жалбата.Две ААА батерии за да се обезбеди долго траење на батеријата.Индикатор за слаба батерија.Авто shutoff.IP67 домување.Едно-копче операција.Bluetooth индикатор.Bluetooth Ниска Енергија.Висока резолуција и точноста дизајн.ААА Батерии.Долго electrode корисен век на траење.Обратна капа.

Декларирани својства

Најдобри предлози