.

.

Пенкало Чистота Филтер, Автоматско Исклучување Функција Дигитални LCD Квалитетот на Водата за Тестирање TDS Метар Тестер 0-9999 ППМ Temp Преносни за Вода Лаборатории Болн

Пенкало Чистота Филтер, Автоматско Исклучување Функција Дигитални LCD Квалитетот на Водата за Тестирање TDS Метар Тестер 0-9999 ППМ

Мислење на купувачите:

DEN 1245.60
Износ
Залиха

【НА TDS МЕТАР ТЕСТЕР МОЖЕ да СЕ КОРИСТИ ВО】 Вода purifiers и филтри, храна (зеленчук, овошје) и пијат мониторинг на квалитетот, базени и бањи, аквариуми, хидропоника итн. 【АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ ФУНКЦИЈА】 да се исклучи метар по 10 минути на не-се користи за да се зачува батерија.Притиснете го копчето "TEMP" копчето може да се префрлат температура метар помеѓу целзиусови степен и centigrade степен. 【МЕРКИ СПЕКТАР】 0-9999ppm, со резолуција од 1ppm.Од 1.000 до 9,999 ppm, резолуцијата е 10ppm, означено со пиење x 10image, фабрика калибриран. 【ЗАДРЖЕТЕ ФУНКЦИЈА】 Спасува мерки за полесно читање и снимање.Калибрација не бара шрафцигер,за да се зголеми погодност, едноставно притиснете го копчето за Калибрација за скролување. 【ПРИМЕНЛИВИ ИНДУСТРИИ】 пенкало чистота е погоден филтер за вода лаборатории, CDC, на aquaculture индустрија, болници, базени, апарати за домаќинство допрете квалитетот на водата за тестирање.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Shell Материјал : Plastic Main Боја : Жолта, Сива, Црвена како слика (Изборен)Опсег : 0~9999ppm Temperature : 0-80℃ / 32.0-176.0℉Точност : +/-2%Батерија : 2 x 1.5 V LR44 Копчето Мобилен Батерии (не се вклучени)Големина : Прибл. 15.5 x 3 x 1.6 см / 6.1 x 1.1 x 0.6 in Package Тежина : 68g Please погледнете подолу стандард за тестирање water0~50ppm - Висока Чистота Water50~100ppm - Чиста Water100~300ppm - Општи Чиста Water300~600ppm - вода ќе имаат incrustation scale600~1000ppm - Лош Вкус Water Above 1000ppm - водата не е соодветна за drinking Package се Вклучени : 1 x Квалитетот на Водата Тестер (без батерија)Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 0~1inch грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Декларирани својства

Најдобри предлози