.

.

Де ла Круз Бебе Пелена Осип Крем со Цинк Оксид - Максимална Сила Бебе Лековита Маст да им Помогне на Смири, се Лекува и да се Спречи Пелена Осип - 3.4 ОЗ

Де ла Круз Бебе Пелена Осип Крем со Цинк Оксид - Максимална Сила Бебе Лековита Маст да им Помогне на Смири, се Лекува и да се Спречи

Мислење на купувачите:

DEN 1944.00
Износ
Залиха

Де Ла Круз Пелена Осип Маст е формулиран со максимална сила 40% цинк оксид да им помогне на смири, се лекува и да се спречи пелена осип.Тројно Дејство Формула за брза акција пелена осип помош и превенција.Ова бебе задник ставете ги вклучува Витамин Е како антиоксидативен, за да помогне да се спречи црвенило и воспаление на вашиот малку еден чувствителни области.Неговите брзи благотворно формула не само што помага да се спречи осип од формирање, исто така, помага да се лекува побрзо.Печат излезе влага со Де Ла Круз е бебе осип крем инстант свежина и смирувачки tushie ОЛЕСНУВАЊЕ!Спречување на умерена до тешка пелена осип и иритации на кожата плус добие непосредна смирувачки помош за постоечките црвенило и тендер места!.Користете го тоа со секоја промена на пелена да се заштитат од дополнителна влага и inflammation.De Ла Круз е бебе задник крем е нежна за ладење формула дека е безбедно да се користи неколку пати на ден со еднократна или крпа пелени.Тројно Дејство Маст со 3 активни состојки : Цинк Оксид, Petrolatum и Алантоин.Алергија-се тестирани и безбедно да го користите на вашиот бебешка кожа.Бесплатни phthalates, parabens, вештачки бои и мириси.

Декларирани својства

Најдобри предлози