.

.

Filterbuy 21x21x5 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated Замена HVAC AC Печка Филтри за Rheem, Руд, и Protech (4-Pack, Платина)

Filterbuy 21x21x5 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated Замена HVAC AC Печка Филтри за Rheem, Руд, и Protech (4-Pack, Платина)

Мислење на купувачите:

DEN 1111.68
Износ
Залиха

21x21x5 замена целата куќа филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 20.63 x 20.63 x 4.38 инчи).Компатибилни Модели : Rheem / Руд Филтер за Дел Број (PD540018), Protech (540012, 540018, PD540012), Домување Дел Броеви (RXFH-E21 AM10, RXFH-E21 AM13).MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со MPR 1500-1900 s животен век.Плус, индустриски-одделение пијалаци одбор рамки на спарени со двојна жица backings подобрување на структурните интегритетот со нивната способност да издржат топлина до 200° С, а во исто време да издржи изложеност на влага.Инсталацијата е направен едноставна со вклучување на лесна-за-разбере стрелките на рамка која ќе помогне во идентификацијата на насоката на проток на воздух, а потоа начинот на филтерот треба да биде ставен.Дополнително, сите наши компоненти се 100% произведена во сад и дизајниран со еднократно (синтетички) материјали, обезбедување на чиста алтернатива за подобрување на вашиот квалитетот на воздухот.

Декларирани својства

Најдобри предлози