.

.

Filterbuy 28x30x2 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (2-Pack, Платина)

Filterbuy 28x30x2 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (2-Pack, Платина)

Мислење на купувачите:

DEN 1466.40
Износ
Залиха

28x30x2 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 27.75 x 29.75 x 1.75 инчи).MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со MPR 1500-1900 s животен век.Плус, индустриски-одделение пијалаци одбор рамки на спарени со двојна жица backings подобрување на структурните интегритетот со нивната способност да издржат топлина до 200° С, а во исто време да издржи изложеност на влага.Инсталацијата е направен едноставна со вклучување на лесна-за-разбере стрелките на рамка која ќе помогне во идентификацијата на насоката на проток на воздух, а потоа начинот на филтерот треба да биде ставен.Дополнително, сите наши компоненти се 100% произведена во сад и дизајниран со еднократно (синтетички) материјали, обезбедување на чиста алтернатива за подобрување на вашиот квалитетот на воздухот.

Декларирани својства

Најдобри предлози