.

.

Нерѓосувачки Челик Панел Завртка, Обична Заврши, Knurled Главата, Дупчиња Диск, 5/8 Должина, #6-32 Теми (Пакет од 5)

Нерѓосувачки Челик Панел Завртка, Обична Заврши, Knurled Главата, Дупчиња Диск, 5/8 Должина, 6-32 Теми (Пакет од 5)

Мислење на купувачите:

DEN 122.64
Износ
Залиха

Се користи за опрема панели кога хардвер е предмет на косата.Нерѓосувачки Челик е погоден каде formability и трошоците се важни размислувања.Knurled глава обезбедува дополнителна потпора за прирачник за затегнување.Филипс диск е дизајниран за кам под премногу вртежен момент.Крупни теми се подобри за кршливи материјали, и ќе се соберат и расклопување побрзо од фини нишки.Панел Завртки се користи за опрема панел собранија, кабинети, и огради, кога хардвер е предмет на косата.Нерѓосувачки челици се користат за нивната отпорност на корозија, висока температура сила, скалирање отпор, и ниска температура цврстина.Овие својства сметка за нивната исклучително широка употреба во речиси секоја индустрија.Аустенитно Нерѓосувачки Челици се легури на железо и јаглерод што содржат помеѓу 16% и 30% Хром, максимум 0.15% јаглерод, заедно со Никел (или Манган), и други легирање елементи.На хром, кој помага да се развие пасивни површината оксид филм, обезбедува отпорност на корозија во нерѓосувачки челици.Аустенитно Нерѓосувачки Челици се назначени од страна на 3 цифра SAE Нерѓосувачки Челик Одделение започнува со бројот 3 (на пр. 304, 316).Уште една честа именување на конвенцијата за Аустенитно Нерѓосувачки Челици се 18/8, 18/10, 18/0, итн.каде на 18 се однесува на % на Хром и 8% на Никел содржани во материјалот.Обично се наоѓаат на палецот завртки, а knurled површината на главата дава подобар грчевито држејќи се површина, што го прави полесно да се стегне или олабави сврзувачки елементи рачно.На Филипс вози стил првично беше дизајниран така што возачот ќе се лизга под екстремни вртежен момент, спречување на над-затегнување и оштетување на fastener или материјал.На навој fastener големина името вклучува информации за голем надворешен дијаметар проследено со конци по инч, што укажува ако тоа е груб или парична казна.Крупни теми се подобри кога се работи со кршливи материјали; тие се посилна и се полесно да се променуваат и unthread во споредба со парична казна.Крупни провира, исто така, им овозможува на подебели облоги и обложувањата.

Декларирани својства

Најдобри предлози