.

.

300 Серија не 'Рѓосувачки Челик Панел Завртка, Пан Главата, Philips Диск, #4-40 Теми, 0.221 Глава Дијаметар, 0.075 Главата Висина, 0.75 Должина (Пакување од 5)

300 Серија не 'Рѓосувачки Челик Панел Завртка, Пан Главата, Philips Диск, 4-40 Теми, 0.221 Глава Дијаметар, 0.075 Главата Висина,

Мислење на купувачите:

DEN 115.44
Износ
Залиха

300 серија не ' рѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила.Пан главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.На 300 серија не ' рѓосувачки челик панел завртка има пан главата и Филипс диск.300 серија од нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Материјалот може да биде малку магнетни.Тавата главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Панел завртки се користи за да се зацврсти панели за рамка.На завртката главата и unthreaded месо тело се одржи панел во место кога навој дел на завртката е да се поставуваат на рамката.

Декларирани својства

Најдобри предлози