.

.

DreamSourceLab DSCope U2P20 USB-Базирани Oscilloscope со 50MHz пропусен Опсег, 200MSa/s Земање мостри Стапка, 256Mbits Меморија, USB 2.0 Интерфејс, 2 Канали

DreamSourceLab DSCope U2P20 USB-Базирани Oscilloscope со 50MHz пропусен Опсег, 200MSa/s Земање мостри Стапка, 256Mbits Меморија,

Мислење на купувачите:

DEN 2092.80
Износ
Залиха

2 аналогни канали, до 50 МЕТРИ пред крајот на пропусен опсег и max 200 MSa/s реално време стапка на примерок.Ултра-преносни големина, така што ќе може да се стави во џебот од кошулата.И тоа е, се испраќаат со една складирање кутија за својата погодност.FPGA базирани бранови обработка на моторот.Со 256 Mbits SDRAM хардвер меморија, има 2 M(еден канал) / 1 M(dual-канал) примерок длабочина во реално-време на чекање, и 32 M(еден канал) / 16 M(dual-канал) примерок длабочината во еден стекнување на владата.USB 2.0 тип-c интерфејс, и тоа е сосема напојува преку USB порта.Работел со DSView софтвер, кој е компатибилен со Windows, mac OS и Linux.DSView исто така, поддршка на FFT-базирани спектар анализа и x-y режим lissajous слика на екранот.Тоа е исто така отворен код софтвер, можете да го најдете на github.

Декларирани својства

Најдобри предлози