.

.

Moxa Терапија Торба, Moxibustion Терапија Торба Рамија Памучна Ткаенина Дише Подобрување на Болка за Домашна Употреба за врвка за околу Глуждот Рамо Вратот

Moxa Терапија Торба, Moxibustion Терапија Торба Рамија Памучна Ткаенина Дише Подобрување на Болка за Домашна Употреба за врвка за

Мислење на купувачите:

DEN 172.56
Износ
Залиха

Соодветна Големина : овална големина на moxibustion торба е погоден за вратот, зглобовите, лактите и други делови за топла облога.Користете Заедно : Moxibustion pack може да се стави во електрични половината и колената заштитник за топла облога.Мултифункционален : Помогне за подобрување на болка на рачниот зглоб, глуждот, рамото и вратот, кој е практичен за употреба.Удобно Користење : Таписерии изработка, ефективно спречување на scald, и дише, која удобно да се користи.Mesh Дизајн : Moxibustion кеса направена од рамија памучна ткаенина, со многу meshes, што може да се подобри moxa терапија ефект.Функција : 1. Mesh Дизајн : Moxibustion кеса направена од рамија памучна ткаенина, со многу meshes, што може да се подобри moxa терапија ефект.2. Соодветна Големина : овална големина на moxibustion торба е погоден за вратот, зглобовите, лактите и други делови за топла облога.3. Удобно Користење : Таписерии изработка, ефективно спречување на scald, и дише, која удобно да се користи.4. Мултифункционален : Помогне за подобрување на болка на рачниот зглоб, глуждот, рамото и вратот, кој е практичен за употреба.5. Користете Заедно : Moxibustion pack може да се стави во електрични половината и колената заштитник за топла облога.Како да го Користите : Ако често се користи, 15-20 дена или така да се замени, не често се користи, 30 дена или така може да го замени.Спецификација : Предмет Тип : Moxibustion Bag Material : Рамија Памук Fabric Size : Прибл. 16 x 7cm / 6.3 x 2.76 во Примена : Топла облога на рачниот зглоб, глуждот, рамото и вратот Пакет Листа : 1 x Moxibustion Bag Note : 1. Овој производ не може да се загрева спонтано и не може да се вметнат, па затоа треба да се користи со топла облога на производот (топла облога за производот мора да бидат подготвени од страна на себе си).2. Ве молиме овозможи 1‑2cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Декларирани својства

Item Type:
Moxibustion Bag
Material:
Ramie Cotton Fabric
Size:
Approx. 16 x 7cm / 6.3 x 2.76in
Application:
Hot compress on wrist, ankle, shoulder and neck
Package List:
1 x Moxibustion Bag :
1. This product cannot be heated spontaneously and cannot be pasted, so it needs to be used with hot compress product (hot compress product must be prepared by yourself).2. Please allow 1‑2cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Најдобри предлози