.

.

Обновливи Лицето Маска Сет за Сликарство Против Прашина/Органски Vapors/Мириса/Гасови/Пилевина/Азбест Погоден за Сликарството,Боење,Автомобил Прскање,Пескарење &Сеч

Обновливи Лицето Маска Сет за Сликарство Против Прашина/Органски Vapors/Мириса/Гасови/Пилевина/Азбест Погоден за Сликарството,Боење,Автомобил

Мислење на купувачите:

DEN 407.76
Износ
Залиха

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Направен од премиум силика гел, половина facepieceis не-токсични, меки, удобни, издржлив, безбеден и здрав.Тоа ефикасно ќе се елиминира било навестување на органско хемиска пареа или гасови еднаш облечени.СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ & УДОБНОСТ : Направени од храна одделение еластична силиконски материјал кој обезбедува удобно се чувствуваат на кожата, опремени со два-пати-еластична headbands дека е лесно да се прилагоди.Се обезбеди на корисниците со богатство на заменливи додатоци.ДВОЈНА ЗАШТИТА : професионални половина facepiece користат двојна филтрација систем за ефикасно блок 97% од органски vapors/гасови, гасови, полен, прашина и други честички во воздухот.Тоа е идеален уред за заштита за вас на работа.ШИРОКА ПРИМЕНА : половина facepiece може да го блокира повеќе опасни супстанции ,работа во области со хемикалии, стакло, метал, боја, земјоделството, формалдехид и други надразнувачки vapors/гас.Заштитен од прашина, честици во механичка работа, како што се заварување, пила, мелење, графити и др.ВКЛУЧУВА : 1x половина facepiece, 2x заменливи филтер кутии, 8x памук филтри, 2x капи.

Декларирани својства

Најдобри предлози