.

.

Ротирачки Вентилатор Оџак Капа на 304 Нерѓосувачки Челик Качулка Птица Guard Фабрика Анти Downdraught Врвот на Сите Целта Топката Турбина Издувни гасови,200mm

Ротирачки Вентилатор Оџак Капа на 304 Нерѓосувачки Челик Качулка Птица Guard Фабрика Анти Downdraught Врвот на Сите Целта Топката

Мислење на купувачите:

DEN 662.40
Износ
Залиха

МАТЕРИЈАЛ : Високо квалитетен нерѓосувачки челик материјал, тврдина, топлинска и ниска температура отпор, анти-корозија, анти- ' рѓа, издржливи.КАРАКТЕРИСТИКИ : Нема потреба за сите-ден автоматско вентилација, исто така за вас да се намали краток спој или напон преоптоварување предизвикани од оган и многу други непотребни проблеми.ПРИНЦИП : се Направи употреба на воздух конвекција предизвикани од природни правец и разликата помеѓу внатрешна и надворешна температура за да се вози на турбина за да ги ротира, па како да го користите центрифугалните сили и негативен притисок ефект за да ја протера затворен застоена топол воздух.УПОТРЕБА : се Применува за индустриски фабрика, фарма, yurts, станбени flue, заштеда на енергија, заштита на животната средина, загадување-слободни.УСЛУГА : 24 часа за да ви овозможи со услуги на клиентите, ако има било каков проблем, ве молиме слободно контактирајте со нас, со цел да се брзо и навремено решавање на проблемот.Покривот вентилатор, тврдина, топлинска и ниска температура отпор, анти-корозија, анти- ' рѓа, трајни, цврст и сигурен, многу погодна за ветер услови, може да се користи за сите видови на отвори.Материјал : не ' рѓосувачки steel Process : polishing Features : нулта потрошувачка на енергија, нема рѓа, нема истекување на rain Function : промена затворен надворешен воздух, се прочисти затворен air Working принцип : се направи употреба на воздухот и топлината на циркулација на воздухот предизвикана од природен ветер и разликата помеѓу внатрешна и надворешна температура за да се вози на турбина за да ги ротира, па како да го користите центрифугалните сили и негативен притисок ефект за да ја протера затворен застоена топол воздух.Користете сцена : индустриски работилница, фарма, станбени flue, etc Warm совети : ♦ ние само cowling, другите се експонатите, не се вклучени.♦ производи за рачно мерење, се појави една мала грешка припаѓа на нормалниот опсег.Производот се зема во вид.Поради влијанието на светлината, Агол и прикажување на боја, мала хроматските аберации може да се случи, сите во рамките на нормалниот опсег.

Декларирани својства

Најдобри предлози