.

.

Freewindo Куче Чешлање Ножици за Полнење, Безбедност Круг Совет, Тешки Нерѓосувачки Челик Куче Ножици и Куче Помине Clippers за Чешлање со Полно Тело

Freewindo Куче Чешлање Ножици за Полнење, Безбедност Круг Совет, Тешки Нерѓосувачки Челик Куче Ножици и Куче Помине Clippers за Чешлање

Мислење на купувачите:

DEN 647.76
Износ
Залиха

КОМПЛЕТНА КУЧЕ ЧЕШЛАЊЕ НОЖИЦИ за ПОЛНЕЊЕ : Овој комплет вклучува 1 × 6.5" Чистење Shears, 1 × 6.5" Криви Ножици, 1 × 4.5" Директно Ножици, 1 × Милениче Чешел, 1 × Куче Помине Clippers, 1 × Куче Нокти Датотека, 1 × Ткаенина за Чистење, и 1 × Црна Кожа Случај.Со оваа машинка за кучиња комплет може да се намали кој било дел од вашето домашно милениче како тело, лице, очи, нос, уши, опашка, шепа итн.SAFE : Сите миленичиња чешлање ножици имаат единствена круг совет топ кој ви овозможува да се намали вашите миленици безбедно, без да се грижиш за повреда на нив, особено во чувствителните области, како што се очи, уши и нозе.Куче помине тример има заштитен guard за да го заштити вашето куче е на ноктите од "над-средување".ОСТРИ И ИЗДРЖЛИВИ : куче средување на ножици направен од тешки нерѓосувачки челик, остар и издржливи.На ноктот тример има дебел нерѓосувачки челик сечилото кои се доволно моќни за да го намали вашиот кучиња или мачки ноктите со само еден намали и ќе трае со години.ЕЛАБОРАТ ДИЗАЈН : Гумена подлога на рачката на куче коса ножици е пригушувач подлога што го прави вашето домашно милениче нема да биде како исплашени како електрични clippers.На semicircle дизајн ножеви на ноктите clippers натпревар со обликот на домашно милениче ноктите, јасно покажувајќи каде што се сечење, што го прави лесно и безбедно да се намали.Дали чешлање shears или ноктите clippers се ергономски дизајниран за максимална удобност која ќе ја намали рака замор за долго време се користи.Заштеда на ВРЕМЕ И ПАРИ : Оваа е комплетен куче чешлање комплет кој не бара време за да одберете други додатоци.Во исто време, ова куче ножици собата е многу безбедна и лесна за користење.Можете да го намали вашето домашно милениче дома без да се земе тоа да професионална groomer, кој ви заштедува значително количество на време и пари.

Декларирани својства

Најдобри предлози