.

.

30pc Шарени Пеперутка Нокти Налепници Лизгачот за Трансфер Decals Црно, Црвено и Сино Пеперутка 3D DIY Совети Ноктите Уметност Украси за Нокти

30pc Шарени Пеперутка Нокти Налепници Лизгачот за Трансфер Decals Црно, Црвено и Сино Пеперутка 3D DIY Совети Ноктите Уметност Украси

Мислење на купувачите:

DEN 239.76
Износ
Залиха

Информација За Производот : .Боја : мешана боја.Големина : еден лист 6.3x5.4cm.Модел : Пеперутки и Цвеќиња.Тип : Вода трансфер налепница. 30pc Шарени Пеперутка Нокти Налепници Лизгачот за Трансфер Decals Црно, Црвено и Сино Пеперутка 3 D DIY Совети Ноктите Уметност Украси Manicuredescription DIY помине декорации, материјали се еколошки и производот има силни естетски изглед.Крајниот ефект е пореален отколку на сликата.1. Трим, чистење и полирање на нокти; се применува позадина на ноктите и исушете ги.2. Отстрани филм од производот, отсечени саканиот модел и да се потопи во вода за 10-20 секунди.3. Влажни ноктите и ставете моделот во место.4. Пополнете книжно марамче со вода и туп сува.5. Се покрива со транспарентен лак и удар сува.Име : Акварел Пеперутка Помине Жиг Sticker Material : Sticker Type : Вода трансфер sticker Pattern : Пеперутки и Flowers Color : мешани color Size : еден лист 6.3x5.4cm.

Декларирани својства

Најдобри предлози