.

.

10GbE SFP+ NIC Мрежен Адаптер Картичка, Dual SFP+ Пристаништа, со Broadcom BCM57810S Контролер, PCI-E X 8, PCI Express LAN Картичка, Влакна на Ethernet Серверот Адаптер за Поддршка на Windows Server/Windows/Linux/V

10GbE SFP+ NIC Мрежен Адаптер Картичка, Dual SFP+ Пристаништа, со Broadcom BCM57810S Контролер, PCI-E X 8, PCI Express LAN Картичка,

Мислење на купувачите:

DEN 2303.76
Износ
Залиха

10 Gbps SFP+ PCIe Мрежна Картичка Опремена со Broadcom BCM57810 S контролер, BCM57810-2 S испорачува екстремни брзини до 10 Gbps и ефикасно спречува packet loss, обезбедување на сигурен, висока-перформанси 10 Gb E конективност.Сеопфатен Систем за Поддршка— Целосно компатибилен со Windows Server 2008 Година, Сервер 2008 R2, и HPC Server 2008, 32 и 64-битни Microsoft Windows Server Hyper-V; Red Hat Enterprise Linux 5.7 и 6.1; SLES 10 и 11; VMware 4.1u2 и 5.0u1, да ги задоволат вашите различни оперативен систем потреби во datacenter или домашна употреба.Широк Хипервизорот Поддршка— BACS за управување со апликација, WMI, и Broadcom; Управување API (BMAPI); Виртуелни Поврзете HP и Проактивен Увид архитектура.Мрежата се подигне и хардвер offload поддршка— i SCSI далечински boot; FCo E се подигне од САН; Preboot извршување на животната Средина (PXE) 2.0; Целосна i SCSI/FCo E /TCP/IP хардвер offload.Низок Профил и Полна Висина Загради— Низок профил и стандарден профил заградата внатре работи со двете стандардни и мини големина компјутер случај/сервер.

Декларирани својства

Најдобри предлози