.

.

JLS-S-1S Променлива Фреквенција Диск, Еден Текст 3-Фаза Излез Фреквенција Диск Индустриски Материјали, 110V, Погоден за Мали И Средни Опрема(0.75 kw)

JLS-S-1S Променлива Фреквенција Диск, Еден Текст 3-Фаза Излез Фреквенција Диск Индустриски Материјали, 110V, Погоден за Мали И Средни

Мислење на купувачите:

DEN 3126.96
Износ
Залиха

ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : Направен од висок квалитет на АБС материјал, со V/F затворена јамка контрола, трајни и долг животен век, тој е идеална замена.ЈАСНО КОПЧЕТО : Со ПИД автоматско прилагодување функција на копчето е јасно, која може да ги задоволи корисничките барања за ниско ниво на бучава и ниски електромагнетни пречки, и работата е повеќе удобен и заштеда на време и труд за заштеда.СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ : На инверторот има PAM излезниот напон пропис на владата, која може да се реализира висок вртежен момент, со висока прецизност и широк-брзина спектар возење со високи перформанси.ЗАШТИТА ФУНКЦИЈА : Вграден-во заштита на функции, како забрзување overvoltage, забавување overvoltage, постојана брзина overvoltage, водење undervoltage, забрзување прекуструјна, забавување на прекуструјна, униформа прекуструјна, инвертер преоптоварување, моторни преоптоварување, ПРОЦЕСОРОТ слабост, итн.Поле НА ПРИМЕНА : едноставен вектор инверторот може автоматски да се зголеми на вртежен момент, погоден за мали и средни опрема, како CNC мелење машини, CNC машина алатки, мелење машини, машини за дупчење, edge средување на машини, миксери итн.Спецификација : Предмет Тип : Променлива Фреквенција Диск Материјал : ABS Модел : JLS-S-1 S Контрола Метод : V/F затворена јамка Излезниот Напон на Вредноста Метод : PAM контрола Влезен Напон : еднофазен 110 V Излезен Напон : Три-фаза 110 V Моќ : 0.4 KW Излезна Струја : 5 A Моќ : 0.75 KW Излез Тековната : 7 A Моќ : 1.5 KW Излезна Струја : 10 A Моќност : 2.2 KW Излезна Струја : 10 A Опис на Производот : S серија инверторот е едноставна вектор инверторот развиена за мали и средни опрема.Овој производ може да се реализира автоматска torsion се зголеми, ПИД автоматско прилагодување функција, изградена-во заштита на функции како што се : забрзување overvoltage, забавување overvoltage, униформа брзина overvoltage, операција Undervoltage, забрзување прекуструјна, забавување на прекуструјна, постојана брзина прекуструјна, инвертер преоптоварување, моторни преоптоварување, ПРОЦЕСОРОТ слабост, итн.Пакет Листа : 1 x Инверторот 1 x Терминал 1 x Кинески и англиски јазик Прирачник за Корисникот .

Декларирани својства

Item Type:
Variable-Frequency Drive
Material:
ABS
Model:
JLS-S-1S
Control Method:
V/F closed loop
Output Voltage Adjustment Method:
PAM control
Input Voltage:
Single-phase 110V
Output Voltage:
Three-phase 110V
Power:
0.4KW Output Current
Power:
0.75KW Output Current
Power:
1.5KW Output Current
Power:
2.2KW Output Current
Product Description:
 
S series inverter is a simple vector inverter developed for small and medium-sized equipment. This product can realize automatic torsion increase, PID automatic adjustment function, built-in protection functions such as:
acceleration overvoltage, deceleration overvoltage, uniform speed overvoltage, operation Undervoltage, acceleration overcurrent, deceleration overcurrent, constant speed overcurrent, inverter overload, motor overload, CPU failure, etc. 
Package List:
1 x Inverter :
1 x Terminal  :
1 x Chinese and English User Manual  :

Најдобри предлози