.

.

Marhynchus Nema 17 Stepper Моторни 2 Фази 1.8° DC 4.1 V Мотор со Кабел Одговара за Екструдер

Marhynchus Nema 17 Stepper Моторни 2 Фази 1.8° DC 4.1 V Мотор со Кабел Одговара за Екструдер

Мислење на купувачите:

DEN 364.56
Износ
Залиха

ЕДНОСТАВЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Stepper Мотор е со мали димензии, мала тежина, лесно да се носат и инсталирате.Поле НА ПРИМЕНА : Nema 17 Stepper Мотор е погоден за Екструдер.Stepper Мотор има висока точност на позиционирање, долг животен век.ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ : Две-фаза stepper мотор со чекор агол од 1.8°.Фазата на корозија е (20 ° C) : 4.1 x (1 ± 10%) Ω / фаза.EXELLENT ПЕРФОРМАНСИ : Stepper Моторот е направен од висок квалитет на електронски компоненти, стабилен и сигурен перформанси.ПО ПРОДАЖБА ГАРАНЦИЈА : Сите производи се продаваат од страна на нас, ние ќе ви даде строга и обезбедување на квалитет.Ако постои квалитетот проблем, ве молиме контактирајте со нас.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Stepper Мотор Број На Фази : 2 Чекор Агол : 1.8° Оценет Напон : DC 4.1 V Номинална Струја : DC 1.0 A / фаза на Фаза на Корозија (20 ° C) : 4.1 x (1 ± 10%) Ω / фаза Пакет Листа : 1 x Stepper Motor1 x Кабел.

Декларирани својства

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Stepper Motor
Number Of Phases:
2
Step Angle:
1.8°
Rated Voltage:
DC 4.1V
Rated Current:
DC 1.0A / phase
Phase Resistance (20 ° C):
4.1 x (1 ± 10%) Ω / phase
Package List:
1 x Stepper Motor1 x Cable :

Најдобри предлози