.

.

Artzmore Цртање Моливи Set - 12 Парче Скицирање Моливи, Графит Моливи, Засенчување Моливи за Скицирање, Уметност Моливи за Цртање и Сенчење, Скица Моливи за Цртање, Цртање ?

Artzmore Цртање Моливи Set - 12 Парче Скицирање Моливи, Графит Моливи, Засенчување Моливи за Скицирање, Уметност Моливи за Цртање

Мислење на купувачите:

DEN 119.76
Износ
Залиха

Изразат својата Креативност - Земете вашата скицирање и засенчување на нови нивоа, со широк variey на цврстина опции кои се вклучени во овој цртеж во собата.Молив сет вклучува 12 пред наострен професионални и квалитетни цртање моливи за уметници (9 B, 8 B, 6 B, 5 B, 4Б, 3Б, 2Б, В, HB, F, H, 2 H).Нашите графит моливи за цртање направи одличен прилог на почетник и про уметници цртање резерви.Премиум Квалитет - Уживајте во нашиот уметник моливи при креирање на молив скици за цртање хартија во sketchbooks, скица влошки, списанија и многу повеќе.Графит е мазна што го прави засенчување и мешање многу полесно.На хексагонална мат тело ќе ви даде удобен зафат додека пишувате и скицирање.Одличен Подарок за Секој Уметник - Од целосна почетници да се про уметници Artzmore цртање молив сет е одличен прилог на вашето уметност резерви.Нашите цртање моливи за уметници се нетоксични и се придржува кон строгите ASTM D-4236 и EN71 стандарди.Artzmore моливи за цртање и скицирање направи одличен подарок идеја за деца, тинејџери и возрасни.Обновливи Калај Случај - Artzmore скица моливи доаѓаат со компактен калај случај за практично складирање и е лесно да се патува со.Без разлика дали ќе одберете да го направите вашиот молив скици дома, во арт студио, училиште, канцеларија или на отворено на оваа скицирање собата е лесно да се носите со вас каде и вашата инспирација може да потрае.Нашето Ветување - Вашата комплетна сатисфакција, секогаш е наш врвен приоритет.Ги купите овие скицирање моливи без било каков ризик, знаејќи дека вашиот цел доаѓа со 100% задоволство гаранција или вашите пари назад.Додади ја оваа уметност поставена на вашиот количка денес!.

Декларирани својства

Најдобри предлози