.

.

Графит Мешајќи Род Crucible Кастинг Мешајќи Род Дијаметар: 4mm Должина: 355mm (5 Парчиња)

Графит Мешајќи Род Crucible Кастинг Мешајќи Род Дијаметар: 4mm Должина: 355mm (5 Парчиња)

Мислење на купувачите:

DEN 719.04
Износ
Залиха

✅Материјал : графит electrode род е направен од графит, има добра отпорност на термички шок, оксидација и отпорност на。. ✅Изведба : Тоа е одлична електрична и топлинска спроводливост, стрес корозија, и мал коефициент на експанзија.(Толеранција range : 0.1~1 MM.). ✅Функции : се овозможува екстремни запечатување способност под екстремни услови, подолг сервисен живот и помалку одржување. ✅Се применуваат за електроди, мешајќи течни метали, топење, леење, рафинирање метали како што се злато, сребро, бакар и други, можете да ги користите овие стапови да го поттикне и да им помогне на вас со вашиот кастинг проекти. ✅Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да ви послужи!.Тоа овозможува екстремни запечатување способност под екстремни услови, подолг сервисен живот и помалку одржување.

Декларирани својства

Најдобри предлози