.

.

Колумбија Жените PFG Приливите Tee II UPF 50 Долг Ракав Риболов Кошула

Колумбија Жените PFG Приливите Tee II UPF 50 Долг Ракав Риболов Кошула

Мислење на купувачите:

DEN 400.32
Износ
Залиха

100% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.OMNI-ФИТИЛ : The ultimate влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.Вградената ЗАШТИТА од СОНЦЕ : Колумбија Жените Приливите Tee II Долг Ракав Кошула чувари против сонцето штета благодарение на вградениот UPF 50 материјал.Тоа е дише, брз wicking ткаенина која повлекува влага далеку за да бидете свежи и суви.PFG УДОБНОСТ & BREATHABILITY : Направени од полиестер блокирам брзо-сува материјал, оваа претстава Риболовни средства Т-Маица е во право дома, надвор од водата.КЛАСИЧЕН ОДГОВАРА : Овој долг ракав Tee Кошула е дизајниран за класичен одговара, изграден за крајна comfortability во било авантура.Достапни во продолжен големината. "ТОА Е ОДЛИЧНО, СЕГА ГО НАПРАВИ ТОА ПОДОБРО." Ова е директивата дадена од страна на нашата сопствена тешки мајка, Претседател Герт Boyle.Тоа е причината што сме постојано тестирање нашите производи против секој вид на страшно, не е добро, ден-уништува состојба на небото на силни Пацифичкиот Северозапад може да јадење надвор.Секако, тоа го прави животот пекол за нас, но тоа значи голема продавница за вас.Па така, кога таа конечно не ги користат нејзините познати печат на одобрување, знаете што се соодветно опремени да се остане надвор долго по featherweights се повлекле во затворен простор.

Декларирани својства

Најдобри предлози