.

.

YouCustomizeIt Старомодни Денот На Благодарноста Плоштадот Автомобил Магнет - 10 (Личен)

YouCustomizeIt Старомодни Денот На Благодарноста Плоштадот Автомобил Магнет - 10 (Личен)

Мислење на купувачите:

DEN 454.80
Износ
Залиха

Достапен во 2 форми - квадрат и круг.Достапен во 2 големини - 6" x 6" и 10" x 10". 0.030 во дебел - прифатени како индустриски стандард за автомобилски магнети.Се придржува на било каква мазна, метална површина.Целосна УВ печатени дизајни.Ако сте желни да го украсите вашиот автомобил со нешто многу уметнички, но не е како постојан како налепница decal, нашиот автомобил магнети се идеална опција за вас.Овие круг автомобил магнети и квадрат автомобил магнети се исто толку изразен како налепници, но може да се пресели околу лесно да ги задоволи вашата креативна визија.Вашиот личен автомобил магнети се достапни за купување во две форми и две големини.Ние го носат круг и квадрат изданија; секој облик или може да биде 6 од 6 инчи, или 10 страна 10 инчи, во зависност од вашите потреби.И двете верзии се 1 millimeter дебела, што се смета, во индустријата, како идеална дебелина за автомобилски магнети.Магнетното автомобил decals ќе се придржуваат до било каква мазна, метална површина на вашите автомобили телото, како што се на вратата или багажникот страна панел.Сепак, ве молиме имајте на ум дека некои возила се изградени од fiberglass тела, што го спречува сраснување на нешто магнетни.Ве советуваме дека ќе ги тестираат вашето возило пред купување на овие магнети.За чистење на вашиот сопствен автомобил магнети, рака мие со топла вода и благ сапун.Оставете магнет за правилно да се исуши, пред повторно да аплицираат на површината.За правилна нега, ние совети кои ќе се движат вашиот магнет на секои две недели; магнет ќе shield автомобили бојата од УВ зраци и производство во согласност исчезнува ако поставени во истото место, во текот на подолго време.Бидете сигурни да го отстраните вашиот магнетни автомобил налепница пред перење на вашиот автомобил.Дизајн Прикажани : старомодни денот на Благодарноста (#513928)Карактеристики : ==================================== * Достапен во 2 форми - квадрат и тркалезна * Достапен во 2 големини - 6" x 6" и 10" x 10" * 0.030 во дебел - прифатени како индустриски стандард за автомобилски магнети * се Придржува на било каква мазна, метална површина * Целосна УВ печатени дизајни * Направен за вас во USAApplication Инструкции : ==================================== * Affix магнет за било каква мазна, метална површина * се Движат магнет на секои две недели за да се спречи согласност фа.

Декларирани својства

Најдобри предлози