.

.

Магнет Жица, Тешки се Изгради Емајлирани Бакарна Жица, 14 AWG, 2.5 Кг, 197' Должина, 0.0675 Дијаметар,Црвена

Магнет Жица, Тешки се Изгради Емајлирани Бакарна Жица, 14 AWG, 2.5 Кг, 197' Должина, 0.0675 Дијаметар,Црвена

Мислење на купувачите:

DEN 261.60
Износ
Залиха

Должина : 197 Нозе.Изолација : Solderable Полиуретан w/ Polymide Overcoat.NEMA Опис : MW-80-В. да се Изгради : Тешки Мин-Околија.Температурата Оценка : 155°C (311°F).Магнет жица е бакарна жица со тенок слој на изолација, и се користи во различни апликации вклучувајќи трансформатори, рана калеми, мотори, solenoids и инструменти.Суров бакар е подготвен да се исполнат одредени големина барања на основа на Националниот Електрични Производителот Асоцијација (NEMA) стандарди.Оваа магнет жица ги исполнува NEMA MW-80-C стандард за температурата на работа (155°C/311°F) и изолација шминка.На изолацијата е направена од изменета Полиуретан со polymide overcoat, и ги штити извиткани жица од краток спој.

Декларирани својства

Најдобри предлози