.

.

Лост Синџир ја воочи големината, 6000 lb. Капацитет, 20 ft. Воочи Големината И Лифт, 1-33/64 Кука Отворање

Лост Синџир ја воочи големината, 6000 lb. Капацитет, 20 ft. Воочи Големината И Лифт, 1-33/64 Кука Отворање

Мислење на купувачите:

DEN 1989.60
Износ
Залиха

Предмет : Лост Синџир Ја Воочи Големината.Капацитет : 6,000 lb.Воочи големината и Лифт : 20 ft.Мин.Меѓу Куки : 15 39/64 во.Се повлече за да го Подигнете Оценет Оптоварување : 69 lb.Направени со сите-челична конструкција, оваа пролет-натоварени, слободни-wheeling уред им овозможува на вредноста и мерки за заштита од случајно слободни wheeling.Карактеристики вклучуваат Weston-стил оптоварување кочница, dual-фаза намалување gearing, и скаменетото легиран челик, никел-обложено одделение 100 оптоварување синџир.На врвот и на дното куки ротираат 360 и отвори полека без fracturing под overloads.Спецификација : Предмет : Лост Синџир Hoist Load Капацитет : 6,000 lb Hoist Лифт : 20 ft Min.Меѓу Куки : 15 39/64 in Pull да се Укине Оценет Оптоварување : 69 lb Reeving : 1 Lever Должина : 16 5/16 in Hook Отворање : 1 33/64 in Brake : Вестон Стил Оптоварување Brake Chain : Никел Plated Chain Должина : 21 ft Finish : Прав Coated Standards : ANSI/ASME B30.21 Includes : Безбедност Latch Hooks Hoist Заштита од Преоптоварување : No Manufacturers Гаранција Должина : 1 yr Hoist Планината : Кука Монтирани - Без Количка".

Декларирани својства

Најдобри предлози