.

.

753 RF Моќ Метар Логаритамски Детектор за Откривање на Модул за RF Сигнал Моќ за Откривање на

753 RF Моќ Метар Логаритамски Детектор за Откривање на Модул за RF Сигнал Моќ за Откривање на

Мислење на купувачите:

DEN 410.16
Износ
Залиха

Тоа исто така може да се користи како дел од автоматско се здобијат со контрола и автоматско ниво на контрола.Овој производ се користи за RF сигнал моќ детекција со откривање фреквенција кои се движат 0.1-2.5 GHz.Широко се користи во RF сигнал откривање, сигнал моќ мерење, животната средина областа на сигналот за откривање.Моќта метар може да се детектираат RF сигнал на енергија од -72d Bm да -2d Bm и претворање на RF сигнал во DC напон излез.Поголем RF сигнал амплитудата или моќ, повисоко излезниот напон е, која е пропорционална на логаритмот на амплитудата на влезниот сигнал, на тој начин зголемувајќи динамички опсег од откриен сигнал дека е до 70d B.Функција : 1. Моќта метар може да се детектираат RF сигнал на енергија од -72d Bm да -2d Bm и претворање на RF сигнал во DC напон излез.2. Овој производ се користи за RF сигнал моќ детекција со откривање фреквенција кои се движат 0.1-2.5 GHz.3. Поголем RF сигнал амплитудата или моќ, повисоко излезниот напон е, која е пропорционална на логаритмот на амплитудата на влезниот сигнал, на тој начин зголемувајќи динамички опсег од откриен сигнал дека е до 70d B.4. Широко се користи во RF сигнал откривање, сигнал моќ мерење, животната средина областа на сигналот за откривање.5. Тоа исто така може да се користи како дел од автоматско се здобијат со контрола и автоматско ниво на контрола.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Логаритамски Detector Material : Metal Color : Како што е прикажано во picture Working Фреквенција : 0.1-2.5 GHz Measuring Моќ : -72d Bm да -2d Bm Output Напон : 0.5 - 1.65 VDetection Падина : 18m V / d Bm (типична вредност)на Текст Отпорност : 50 ohms Power Напон : 7-15 V Пакет Листа : 1 x Логаритамски Детектор.

Декларирани својства

Најдобри предлози