.

.

Прстен Compressible PTFE Страната Заптивка за 5 Луле-1/16 Дебела - Класа 150

Прстен Compressible PTFE Страната Заптивка за 5 Луле-1/16 Дебела - Класа 150

Мислење на купувачите:

DEN 1325.76
Износ
Залиха

Тип : Прстен.За Страната ANSI Класа : 150. За Цевки, Големина : 5".Температурата Опсег : -450° до 600° F. Спецификација Сретна : ASME B16.21, ФДУ.Направени од прошири PTFE, тоа го има истиот хемиски и температура отпор на PTFE, но е повеќе compressible формирање на подобро печат од PTFE.Овие се изработени од ФДУ во согласност материјали.

Декларирани својства

Најдобри предлози