.

.

Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица - 150' Кабелот

Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица - 150' Кабелот

Мислење на купувачите:

DEN 674.40
Износ
Залиха

VPLHL-LEDC-150-12 VAC-Pigtail-AMB.Направен во САД VPLHL-LEDC-150 од Ларсон Електроника е ПРЕДВОДЕНА Инспекција Рака Светилка со Обоени LED Светло кое е и водоотпорен и пареа доказ и изградени и уверение за спречување на упад на вода и/или на влага во справи и/или раководител кога се користи како што е наведено во влажни локации.Оваа рачни инспекција капка светлина се нуди во црвено и сино зелено, жолто и бело светло излези и е идеален за инспекција во производството и во автомобилската апликации.Ова од 10 вати LED работа светлина од Ларсон Електроника произведува 1050 lumens на обоени осветлување и доаѓа во комплет со 150 метри долго 16/3 SOOW Кабел за голем дострел и удобен операција.Овој водоотпорен и пареа доказ капка светлина карактеристики на rubberized изолирани рачка за да се обезбеди безбедно и сигурно зафат и нерѓосувачки челик жица guard куќиште за заштита на стаклена купола.Овие LED инспекција светла подобрување на пожелно квалитети на слични блескаво модели со повисока нога свеќа светлина излез кулер на работата и подобро светло квалитет и се идеални за употреба во влажни средини и блиски работа.Кул работа добра светлина и боја равномерност на покриеност прави овие светла идеален за широк спектар на затворите квартал работа и надзор на активностите.На 10 вати LED светилка кои се користат во овој модул се произведува речиси 3 пати на осветлување на блескаво светилки како што се мери во метри свеќи на помалку од 1/10 на електрична енергија употреба и без поврзани топлина.За разлика од традиционалните осветлување кои бараат обоени леќи или посебните премази LED сијалицата во оваа капка светлина произведува користи висока излезна обоени Led диоди обезбедување на посветла и повеќе трајни инспекција светлина.Ова ДОВЕДЕ капка светлина работи на оперативниот температури на 55 F во голема мера се намалуваат шансите на несреќи или изгореници најчесто поврзани со блескаво капка светла.Оваа светилка нема баласт што се намалува светилка тежина челик свет стража и нерѓосувачки челик кука за лесно надземни монтажа.На цврста состојба LED сијалица нема филамент што го прави отпорни.

Декларирани својства

Најдобри предлози