.

.

GRV E27 LED Сијалица 5W 12-5730 SMD 12V Низок Напон Термо Пластични Светлина Не-Dimmable 40Watt Еквивалент Светла Топло Бела Пакување од 2(Не-Домашни)

GRV E27 LED Сијалица 5W 12-5730 SMD 12V Низок Напон Термо Пластични Светлина Не-Dimmable 40Watt Еквивалент Светла Топло Бела Пакување

Мислење на купувачите:

DEN 253.92
Износ
Залиха

Оваа E27 LED сијалица има среден стандард основи.Не breakable делови и се слободни од токсични хемикалии.Висока боја рендерирање индекс.Повеќе живописни, природните поплави светла се нудат со 270 степен зрак агол.Апликации : Ова E27 12 V LED сијалица е совршен за користење во 12 V Низок Напон Опрема, RV, Camper, Брод, Внатрешни работи Светлина, Рудникот/Бродоградба Тунелот Инженеринг, Сончев Систем.Зачувување 85% на вашите сметки за енергија!LED E27 завртка светилки се обезбеди идеална замена на вашиот 40 W блескаво светилки со само 5 вати LED осветлување.WARNNING : НЕ се инсталира 12 V сијалица во стандарден станбени AC220 V штекер како ова ќе предизвика краток и изгори од штекер и крушка.Мала тежина и стабилни перформанси.Висок квалитет и супер-светли LED светилки.Лесно plug and play.Нема други алатки потребни.Исклучително долг животен век.Повеќе од 30.000 часа теоретска услуга живот.

Декларирани својства

Најдобри предлози