.

.

МОБ Refresh HD A19 Општа Намена Dimmable LED Сијалица, 40-Вати Замена, Средни База на дневната светлина, 2-Пакет

МОБ Refresh HD A19 Општа Намена Dimmable LED Сијалица, 40-Вати Замена, Средни База на дневната светлина, 2-Пакет

Мислење на купувачите:

DEN 263.76
Износ
Залиха

ENHANCED БОЈА : Refresh HD LED светилки понуда кул, invigorating светлина совршен за зацврсна моменти и активни простори.Користете Refresh HD LED светилки во playrooms, домашни канцеларии, и перење соби.LED СВЕТИЛКИ : На МОБ Refresh HD LED светилки се совршен за општа намена, dimmable LED светилки кои се вклопуваат светилки, тела и повеќе.ЗАМЕНА на СВЕТИЛКИ : Овие LED светилки замени традиционалните 40-Вати блескаво светилки, додека само со користење на 6-Watts (450 lumens).ДОЛГОТРАЈНИ : LED светилки се оценети да трае 13 години врз основа на 3 часа од секојдневна употреба.Овие долготрајни МОБ LED светилки ќе не разочара.ЗАШТЕДИТЕ ПАРИ : Овие LED светилки спаси $56 на трошоците за енергија по сијалица наспроти 40-Вати блескаво сијалица.LED СВЕТЛА СО DIMMABLE SWITCH КОМПАТИБИЛНОСТ : општа намена LED светилки работат со повеќето dimmer прекинувачи.МОБ High-Definition светилки се подобри, енергија LED кои се подобри изгледот на бои.Искуство разликата со bolder бои и подобрен контраст наспроти стандард LED светилки.МОБ Refresh HD светлина нуди кул, invigorating светлина совршен за зацврсна моменти и активни простори.Користете МОБ Refresh HD LED општа намена светилки во табела светилки, sconces и отворен тела.Открие HD+ светилки филтрираат dulling жолта светлина за да ви даде неверојатен контраст боја, плус побели белци за исклучителни јасност.Користете го Открие HD+ светло во кујни, бањи, како и занает & хоби простори, каде што јасност е најзначајно.Refresh HD светлина нуди кул, invigorating светлина совршен за зацврсна моменти и активни простори.Користете Refresh светлина во playrooms, домашни канцеларии, перење соби, па дури и надвор.Се релаксираат HD светлина нуди топла, мека бела светлина, идеален за удобно моменти и пријатно простори.Користете Релаксираат HD светлина во простори како спални соби, соби за непушачи и јадење соби.

Декларирани својства

Најдобри предлози