.

.

8FT FA8 Единствен Pin LED Светилки Светлина, 45W (100W Еквивалент), 5400LM, 6000K, Dual-Заврши Моќ, Баласт ги Заобиколат,Матирано/Млечниот Маска, Заменете T8 T10 T12 Флуоресцентни Светлина

8FT FA8 Единствен Pin LED Светилки Светлина, 45W (100W Еквивалент), 5400LM, 6000K, Dual-Заврши Моќ, Баласт ги Заобиколат,Матирано/Млечниот

Мислење на купувачите:

DEN 6215.76
Износ
Залиха

✅ БРЗА ИСПОРАКА - Овие 8 FT 45 W FA8 Единствен pin LED Цевка Светлина Ќе Брод од њу џерси Или CA склад преку "Федекс", 2-7 дена доставени. ✅ ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА - Ова 8 FEET LED Продавница Светлина, може да заштедите до 65% на вашата електрична Сметка!Заменете 90 W флуоресцентни цевки со 45 W T8 ЛЕР Цевка. ✅ ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - Само отстранување или бајпас на стартер и баласт, пред инсталација.Тоа може да се замени традиционалните T8 T10 T12 флуоресцентни светилки. ✅ ШИРОКА ПРИМЕНА - Ова 8 FT LED Сијалица Широко се користи во гаража, училишта, болници, фабрики, магацини, супермаркети, канцеларии, погодност продавници, бензински пумпи, продавници, хотели, итн. ✅ 3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА - Како led осветлување производителот со повеќе од 10 години искуство, ние нудиме 100% враќање на Пари или Размена на Услуги на Клиентите Задоволство Гаранција.Само да не контактирате за ако имате било квалитетот прашање или прашања, ние ќе го реши тоа за вас наскоро!.SOMLIGHT е професионална производителот за LED висок залив светлина, ПРЕДВОДЕНА од поплави светлина и LED улица светлина, LED Цевка Светлина, итн.Со повеќе од 10 години искуство во R&D, производство и маркетинг на led светло поле, ние секогаш се нудат Одличен производ и Конкурентна цена & Брзо превозот и Професионална услуга за сите на нашите клиенти!Посебна забелешка : Оваа цевка е двојна крајот моќ!Ве молиме да се отстрани стартер и баласт, пред Инсталација.Производ Specification Model Име : FA8 T8 Двојно крајот Моќ LED Цевка Светлина Должина : 8 FT / 96 Inch База : FA8 Еден Pin Power : 45 WLED Извор : 2835 SMD 192 PCS Лумен : 120 LM/WColor температура : Ладна Бела 6000 KMaterial : Висок квалитет на Алуминиум & супериорен PC Диск : Вграден-во drive Power Фактор : >0.95 Зрак Агол : 170 Степен Боја Рендерирање Индекс(CRI) : 85 Работа темп : -30℃~ +50℃PC покритие : Млечниот / Матирано Cover Voltage : AC85-277 VLife : 50,000 hours Warranty : 3 Години Функција : Еколошки.Лесна Инсталација.Меѓународниот стандард форма за T8 T10 T12 цевка светлина.Високо Ефикасен Излез (120 Лумен По Вати).Висока Осветленост : Може да го замени на 100w флуоресцентна цевка за Заштеда на Енергија.Зачувај 55% на електрична енергија сметка за да се споредуваат со флуоресцентна цевка.Широка примена - Широко се користи во гаража, училишта, болници, фабрики, магацини, супермаркети, канцеларии, погодност продавници, бензински пумпи, продавници, хотели, итн.

Декларирани својства

Најдобри предлози