.

.

Дигитални Кран Скала,500 кг / 1100 lb Тешки Индустриски Виси Скала,Виси Скала со Фрлија Алуминиум Случај LED Дисплеј за Фарма за Лов и Риболов Отворено

Дигитални Кран Скала,500 кг / 1100 lb Тешки Индустриски Виси Скала,Виси Скала со Фрлија Алуминиум Случај LED Дисплеј за Фарма за

Мислење на купувачите:

DEN 2303.76
Износ
Залиха

КВАЛИТЕТОТ МАТЕРИЈАЛ : не ' Рѓосувачки челик shackle и легиран челик кука го прави овој виси скала трајни и здрав.На скала телото е направено од алуминиум.Тоа е мал и лесно да се носат со мала ТЕЖИНА на 1.32 кг.ТОЧНИ&ЧУВСТВИТЕЛНИ : Висок квалитет loadcell обезбедува конзистентни и прецизни мерења до 1100lb или 500 килограми со дипломирањето зголемувања на 0.2 lb или 0.2 кг.Читањето речиси прилагодува веднаш кога се вчита промени.ГОЛЕМ LED ДИСПЛЕЈ : Големи црвени цифри дисплеј, јасно читање во различни средини,дури и во темни места или од далеку далечина.ГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ : Load рецептор,shackle и кука се направени од квалитетни нерѓосувачки челик,кој прави скала многу цврсти и издржливи.Товарот-сметководствената структура никогаш нема да пропадне.ПО-ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА : Секој производ е подложен на квалитетот проверка пред заминувањето на фабриката.Ако имате било какви проблеми со предмети што ги примате, ве молиме контактирајте со нас што е можно поскоро.Ние ќе ги реши што е можно побрзо и се надеваме да ви донесе добар шопинг искуство.Опис : Дигитални Виси Скала обезбедува точни тежина се мери во вашиот избор на lbs.или килограми.Вклучува УЛ наведени AC/DC адаптер за полнење .Карактеристики : 1.Парична казна изработка и висок quality2. Автоматско заклучување на readouts кога податоците се stable3. Ниска моќност consumption4.Алуминиум-кастинг случајот 5. Tare функција и авто моќ off6. Модерен и функционален, тоа е лесно да се use7. Дизајниран со метално тело и нерѓосувачки челик виси кука 8.Едноставна операција, тоа е идеален за производство , хемиски индустриски , медицински индустриски и чување на опрема куќа.9.вклучува УЛ наведени AC/DC адаптер за полнење .Спецификации : Копче Функција : Кран Scale Max Тежина : 500 Kg Color : Црна +orange Accuracy Резолуција : 0.2 кг,0.2 lb Weighting Начини : Кг, lb Screen Големина : 2.36 x 0.79 во/ 6.0 X 2cm (L x W)Пакет Вклучува : Една 500 килограми дигитални кран scale One 9 V AC adapte.

Декларирани својства

Најдобри предлози