.

.

Мали Рачно Ткаени Африкански Кошница - 8 Инчи Sweetgrass Кошница - рачно изработени во Руанда - Тен, Црна, SRB162

Мали Рачно Ткаени Африкански Кошница - 8 Инчи Sweetgrass Кошница - рачно изработени во Руанда - Тен, Црна, SRB162

Мислење на купувачите:

DEN 1823.76
Износ
Залиха

Рачно Ткаени на прекрасни ридови и долини на Руанда од страна на локалните женски занаетчии, овој прекрасен кошница доаѓа во единствен бои и дезени.За оваа чиста рачно изработени ние ги користиме локално расте треви како што се сисал и sweetgrass.Сисал влакната е добиено од растението, рачно боени и weaved со способност и трпение околу слатка трева.Тоа трае еден до два дена за да го создаде ова дело на уметноста.Секоја кошница има јамка на задната страна, што го прави лесно да висат на ѕидот.За да го користите, ќе може да се меша нив за одличен ѕид кошница колаж, entryway сад, како маса или мебел екранот или како подарок (дефинитивно хит на подарок).Вие ќе добиете во кошница токму во бои што е прикажано на сликата.Околу 8" Дијаметар x 2" Висина.Големина На : Мали.Рачно изработени од Африка.Автентични & Уникатен.Фер Трговијата Производ. 100% рачно изработени со љубов, страст и гордост.Одлична можност за поддршка на Африканските Занаетчии.Рачно Изработени Од Африка - Вашиот Африкански Подарок!.

Декларирани својства

Најдобри предлози