.

.

Kavallerie Класичен Fetlock Чизми, Влијание-Апсорпција и Воздух-Перфорирани Материјал, Издржлив & Рамномерно Дистрибуира Притисок, Fetlock Повреда Заштита, Не се Лизга со Мека

Kavallerie Класичен Fetlock Чизми, Влијание-Апсорпција и Воздух-Перфорирани Материјал, Издржлив & Рамномерно Дистрибуира Притисок,

Мислење на купувачите:

DEN 959.76
Износ
Залиха

✅ШОК & ВЛИЈАНИЕ АБСОРБЕНТА.Перформанси и заштита валани во една!Kavallerie е класичен fetlock коњ чизми е направен за да се прилагоди за тесни се врти додека го држите вашиот коњ е hind нозе безбедни од удари, четкање и триење.Флексибилен надворешната школка е удобно уште издржливи, совршен за користење во секое време. ✅МИКРО-ПЕРФОРИРАНИ ДИШЕ ДИЗАЈН.Нео-Pro Воздух дизајн repels влага и purges топлина брзо, промовирање на оптимален проток на воздух.Како нашите тетива чизми, вашиот коњ е hind нозе добие соодветна заштита, па останува сува, дури и за време на долгите трага вози, ригорозна обука и вежбање. ✅ПРОТИВ ПРОЛИЗГУВАЊЕ СО ЛЕСНО ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА ПРИСТАП.Kavallerie fetlock чизми доаѓаат со двојно Велкро систем и прицврстување на копчето за дополнителна контрола.На еластична лента ви овозможува да слајд овие и исклучување на вашиот коњ нозе со леснотија додека неговите против пролизгување и анти-спин материјал го прави погоден за носене на суви или влажни временски услови. ✅ЛЕСНО ДА СЕ ИСЧИСТИ & УДОБНО.Нашите Kavallerie класичен fetlocks е направена за вашиот коњ удобност.Тоа е лесен и дава дишење соба на вашиот коњ на кожата и нозете, кога се носи.Дури и подобро, чистење е лесно.Брз исплакнете или црево надолу по секоја употреба добива работа.Можете исто така да ги рачно или во машина за миење на помалку од 30° C. ✅ 30-дневниот ГАРАНЦИЈА за ПАРИТЕ НАЗАД.Ние тоа го сакаат кога вие и вашиот коњ е среќен што значи ние сме понуда од 90 Ден Парите Назад Гаранција ако нашите коњ се подигне, нема да работи за вас.Ние сме убедени ќе се најде место за ова во вашиот капи колекција!Добиете на вашиот сопствен Kavallerie fetlock чизми и да се направи вашиот коњ среќен!.Направена од премиум квалитет на материјали, Kavallerie класичен fetlock коњ чизми ви овозможува да се движи во полна перформанси.Секој коњ подигање доаѓа со трајни штрајк плочи, заштита од удари и четки.Обезбедени со Велкро затворање на понудата против пролизгување заштита, тие ќе останат во место без разлика на движење.Над сите, тие се јава пријатно за вас и вашето животно.

Декларирани својства

Најдобри предлози