.

.

Ив Рошер Ботанички за Нега на Коса Поправка - Detangling Balm клима уред, 200 мл./6.7 fl.оз.

Ив Рошер Ботанички за Нега на Коса Поправка - Detangling Balm клима уред, 200 мл./6.7 fl.оз.

Мислење на купувачите:

DEN 359.76
Износ
Залиха

Веднаш поправки и го намалува ронливост од 95%.Оваа Јојоба масло, средството за смекнување на косата rebuilds косата влакна за да се врати супстанција, detangle и избрише минатото штета.Откако поправена, тоа е повеќе еластични против идните aggressions.Докажана ефективност : Поправки, веднаш и го намалува ронливост од 95%.Нејзините + : има силикони-слободен balm текстура и рамна капа што е лесен за употреба и укина секој последната капка.Ив Рошер Ботанички за Нега на Коса Поправка - Detangling Balm клима уред, 200 мл./6.7 fl.оз.Бидејќи убава коса започнува со здрав скалп, ние интегрирани Агаве fructans во срцето на секој формула.Оваа нова козметика екстракт го активира микроциркулацијата, во комбинација со масажа на скалпот, дозволувајќи им на косата да расте посилно и поубаво.Нашата Посветеност : Повеќе од 98% состојки од природно потекло Dermatologically проверени формула Лесно biodegradable, силикон-слободен формула Рециклираат шише направени 100% од рециклирани пластични (освен додаток) Органски-одгледува Agave How Да : се Применува на влажна коса.Исплакнете.АГАВЕ FRUCTANSOur Ботанички Убавина истражувачите имаат отклучен тајната на Агаве Tequilana : нејзиното богатство во fructans, извор на енергија за растенијата.Тие работат, каде на косата добива сите својата сила, во главата себе.Нивната способност да се активира микроциркулацијата, во комбинација со масажа на скалпот, им овозможува на сијалицата да биде подобро хранети и косата да расте посилно и поубаво.ЈОЈОБА OILJojoba е мала грмушка прилагодени на пустинска клима.За да се обезбеди опстанок, таа мора да се концентрира како многу енергија, како е можно во своите семиња, која треба да започне во germinating во најмала надвор стимул како дожд и прерасне во нова фабрика.Оваа енергија резерви е во форма на течност восок попозната како маслото од Јојоба, богата со омега-6 и 9 масни киселини.Ова масло е од суштинско значење за растенијата, и се нарекува "пустината злато".Тоа, исто така, е од витално значење за оштетена коса за неговата способност да reconstitute косата влакна.

Декларирани својства

Најдобри предлози