.

.

Кабел Уредната Ракави, со Должина 1-50Meters Snakeskin Жица Mesh Заштита, Најлон Тесни домашно МИЛЕНИЧЕ да се Прошири Изолација Плашт Плетенка Ракави,Црно Злато & Сребро.

Кабел Уредната Ракави, со Должина 1-50Meters Snakeskin Жица Mesh Заштита, Најлон Тесни домашно МИЛЕНИЧЕ да се Прошири Изолација Плашт

Мислење на купувачите:

DEN 1144.80
Износ
Залиха

[Висок Квалитет] Направен од високо-квалитетни материјали, еколошки, не-токсични, и нема несакани ефекти. [Погодност] флексибилен материјал овозможува да се направи должина себе, и исто така можете да го намали колку што е потребно, што е флексибилно и се обновливи. [Функција] производот е добра еластичност, мека текстура, и не е лесно да се скрши.На уредно спакувани жица може да се спречи децата да бидат повредени, и може да се заштити жица од љубопитни домашни миленици.Тоа исто така може да се спречи собирање на прашина од околу жици и жици, на тој начин обезбедување на вас со безбедно, удобно и пријатно работната и животната средина. [Едноставна операција] Тоа може да биде раната на жица во кратко време. [Употреба] Широко се користи во компјутерски кабли, автомобилски кабли или други механичка опрема.Вклучувајќи апарати за домаќинство, градежни, електроника, кабел и жица собранија, пакување и транспорт, активности на отворено, итн.Спецификација : Материјал : полиетилен терефталат (PET)Модел : ПЕТ Плетенка Sleeving Color : Black &Gold &Silver Optional спецификации : 14mm 4mm 6mm 8мм 10мм 12mm 16mm Temperature : -60 ° C до +125 ° CMelting момент : 230 ° C ± 5 ° CFlame заштита класа : UL94-V0 Note : На плетенка црево е скратена кога проширување (околу 30%).Ве молиме резерви доволно должина.

Декларирани својства

Material:
polyethylene terephthalate (PET)
Model:
PET Braided Sleeving
Color:
Black &Gold &Silver
Optional specifications:
14mm 4mm 6mm 8mm 10mm 12mm 16mm
Temperature:
-60 ° C to +125 ° C
Melting point:
230 ° C ± 5 ° C
Flame protection class:
UL94-V0
Note:
The braided hose is shortened when expanding (about 30%). Please reserve a sufficient length. :

Најдобри предлози