.

.

3PCS 30A 125/250V AC DPST 4 Игли 2 Position ON/Off Големи Тековната Тешки Брод Рокер Toggle Прекинувач со Црвени LED Светло(УЛ Листа)

3PCS 30A 125/250V AC DPST 4 Игли 2 Position ON/Off Големи Тековната Тешки Брод Рокер Toggle Прекинувач со Црвени LED Светло(УЛ Листа)

Мислење на купувачите:

DEN 239.76
Износ
Залиха

Работат на струјата : 30 A; Работен Напон : 250 V.Сертификат : УЛ,TUV, CE, CQC.Живот време : 10000 пати.Инсталација : Монтажа дупка големина е 1.18 инчи (30 mm) x 0.866 инчи (22 mm).Префрлете се усвојува snap-in дизајн, лесно да се инсталира.Примена : 4 Pin рокер прекинувачот е широко се применува за контрола на сите видови на апарати за домаќинство како што се вода диспензерот, неблагодарна работа, кафе тенџере и така натаму.Функција : Со црвено светло."O I" се одржа на копчето.Дебелината на терминалот е 0.03 инчи(0.8 mm).Ова е квадратни рокер прекинувач со 4 пина.Лесно да се контролира на-исклучување на електрична опрема.Пламен retardant изолирани пластични школка.Стабилен и сигурен, долг животен век.

Декларирани својства

Working voltage:
125VAC/250VAC
Working current:
30A
Contact resistance:
50MΩ
Insulation resistance:
100MΩ
Electrical life:
10000 times
Weight:
Approx. 16g
Package list:
3 * Rocker Switch :

Најдобри предлози