.

.

4G Надворешна Антена, YQ02 Full-Бенд Надворешна Антена 2G на 3G 4G Сигнал за Подобрениот Сигнал и Приемник Засилувач Поддршка Мобилни Сигнал Засилувач со Пакет на Додатоци

4G Надворешна Антена, YQ02 Full-Бенд Надворешна Антена 2G на 3G 4G Сигнал за Подобрениот Сигнал и Приемник Засилувач Поддршка Мобилни

Мислење на купувачите:

DEN 657.36
Износ
Залиха

★★★【Висок Квалитет】 : Направен од висок квалитет на АБС материјал, издржлив и практични во секојдневна употреба. ★★★【Компактен Дизајн】 : Со мала тежина и компактен дизајн, тоа е лесно за вас да се носат. ★★★【Excelent Перформанси】 : Тоа обезбедува добар сигнал. ★★★【Заштеда на енергија】 : Со ниска потрошувачка на енергија и еколошки дизајн, тоа е вреди да се купи. ★★★【Лесен за Употреба】 : Лесно да работат и да ја инсталирате. 1. Направени од високо квалитетна ABS материјал, издржлив и практични во секојдневна употреба. 2. Со мала тежина и компактен дизајн, тоа е лесно за вас да се носат. 3. Тоа обезбедува добар сигнал. 4. Со ниска потрошувачка на енергија и еколошки дизајн, тоа е вреди да се купи. 5. Лесно да работат и да ја инсталирате.

Декларирани својства

Frequency range:
698-960 MHz, 1710-2700 MHz
Gain:
20-25dBi
VSWR:
Installation type:
vertical or horizontal
Maximum power:
10 W input
Input impedance:
50Ω
Connector Type:
SMA Male
Design type:
outdoor use
Support mobile signal amplifier:
2G 3G 4G, 2.4 GHz WiFi antenna for HUAWEI, ZTE router modem, etc.
Package List:
1 * Antenna :
1 * Pack of Accessories :

Најдобри предлози