.

.

Hallowell 36 x 18 x 87 Add-On Челик Shelving Единица, Сина и Сива - AH5520-1807PB

Hallowell 36 x 18 x 87 Add-On Челик Shelving Единица, Сина и Сива - AH5520-1807PB

Мислење на купувачите:

DEN 5399.76
Износ
Залиха

План започнува на датумот на купувањето.Производ штетите од несреќи, дамки, rips, и солзи се покриени од еден ден.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Објект -Shelving Единица.Shelving Тип -Add-On.Shelving Стил -Затворени.Материјал -Челик.Мерач -20. Shelving Единица, Shelving Тип Add-On, Shelving Стил Затворени, Материјал Челик, Мерач 20, Број на Полици 5, Ширина 36", на Длабочина Од 18", Висина 87", Полица Капацитетот 800 lb., Полица Корекција 1-1/2" Постепено, Боја, Сина и Сива, Заврши во Прав Грб, Вклучува (5) Полиците, (2) Постови, (20) Клипови, (2) Страничните Панели, (2) Назад Панели, (2) Назад Конектор Ленти, (2) Нога Плочи, Зелена/Одржлив Сертификација GREENGUARD Уверение, Зелена/Одржлив Атрибут Минимум 30% Post-Consumer Рециклирани Content Features : Број на Полици -5 Width -36"Длабочина -18"Висина -87"Полица Капацитет -800 lb.Полица Корекција-1-1/2" Increments Color -Сина и Gray Finish -Прав Coat Includes -(5) Полиците, (2) Постови, (20) Клипови, (2) Страничните Панели, (2) Назад Панели, (2) Назад Конектор Ленти, (2) Нога Plates Green/Одржлив Сертификација-GREENGUARD Certified WARNING : Калифорнија Жители : Овој производ може да ве изложи на хемикалии вклучувајќи Styrene, која е позната на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.Калифорнија предлог 65 предупредување.

Декларирани својства

Најдобри предлози