.

.

ЈУНИ-ПРОДАВНИЦА Линеарна Валчести Лежишта LM60LUU Линеарно Движење Имајќи 60 * 90 * 209 мм (2 Парчиња) Долго Тип Линеарни Лагери LM60 LM 60mm LM60 LUU SENMIAO-ТА

ЈУНИ-ПРОДАВНИЦА Линеарна Валчести Лежишта LM60LUU Линеарно Движење Имајќи 60 * 90 * 209 мм (2 Парчиња) Долго Тип Линеарни Лагери

Мислење на купувачите:

DEN 1802.40
Износ
Залиха

Модел : LM60 LUU; Топката коло : 6. Впишани круг со Дијаметар : 60 mm.Од Дијаметар : 90 mm; Должина : 209 mm; Од Заклучување : 170 mm.Динамичен Cr : 770 kgf; Статички Кор : 2040 kgf.Тежина : 3800 g; Количина : 1 Lot = 2 КОМПЈУТЕРИ.Структура и Features Linear Черупка модел LM е линеарно движење систем кој се користи во комбинација со цилиндрична LM вратило да се изврши бесконечна директно движење.Топки во натоварени на подрачјето на нут се во точка контакт со LM вратило.Ова им овозможува директно движење со минимално триење отпорноста и постигнува многу точни и непречено движење и покрај мала дозволено оптоварување.Број на модел : LM60 LUUTorque Капацитет : 60*90*209mm Surface Грубост : Ra 0.05 Структура : Линеарно Движење Bearing Material : 52100 Хром Steel Coatings : Antirust oil Application The орев користи високо-јаглерод хром имајќи челик и надворешното и внатрешното површини се земјата по се термички обработени.Линеарна Черупка се користи во широк спектар на апликации, како слајд единици на прецизност опрема, вклучувајќи и ОП опрема и периферни уреди, мерни инструменти, автоматски рекордери и дигитална 3 D мерни инструменти, индустриски машини, вклучувајќи мулти-вретено машина за дупчење, удирање притиснете, алатка мелница, автоматски гас апарат за сечење, печатење машина, картичка за селектор и храна пакет-инг машина.Interchangeability Since на dimensional tolerances на Линеарни Буш компоненти се стандардизирани, тие се променливи.На LM окно е машински преку цилиндрични мелење, кои лесно може да се изврши и таа им овозможува на многу точни фитинг дозвола да се постигне.Многу Точни Retainer Plate Since на retainer, која води од три до осум реда на топки, е integrally лиен, тоа е способен за прецизно водење на топки во патуваат насока и постигнување на стабилна трчање точност.Мал дијаметар видови употреба integrally пластични прскалки направен од синтетичка смола.Тоа ја намалува бучавата генерирана за време на работата и овозможува за врвен подмачкување.Широк Спектар на Types A широк спектар на видови се достапни, како на пример, стандарден тип, царинење-прилагодлив тип, отворен тип, долго тип и с.

Декларирани својства

Најдобри предлози