.

.

Бебе Памук Брисеви, Хартија Стапови Памук Пупки за Бебе Уво Нос Чистење-200Pcs(Спирала и Укажа)

Бебе Памук Брисеви, Хартија Стапови Памук Пупки за Бебе Уво Нос Чистење-200Pcs(Спирала и Укажа)

Мислење на купувачите:

DEN 191.76
Износ
Залиха

Ултра-безбедно, Ние се стави бебе безбедноста на прво место!Одликувајќи се со поголеми крушка, Бебе Памук Брисеви е специјално дизајниран за да се обезбеди побезбедна чистење во и околу бебиња ' нежни уши.Овие безбедност брисеви се 100% BPA free за да се обезбеди најголема безбедност и квалитет.Хипоалерген, на кожата мека и нежна доволно за бебиња, лична нега , шминка отстранување и домашна употреба.Мулти-целБебиња се чувствителни и имаат потреба од посебна нега.Овие памук брисеви е совршен за чистење бебе уши!Направена од ултра-меки памук, вие не мора да се грижите за повреда или иритирачки вашиот малку еден на кожата.Исто така можете да ги користите овие да се исчисти бебиња' noses, или дури и за прва помош, уметност s нежни уши – или дури и носот!Направена од ултра-меки памук, овие бебе брисеви спречуваат иритација на кожата, и се 100% BPA free.Со широк спектар на значења, тие се идеални за шминка апликација и отстранување, апарати за чистење, уметност s уво, нога, папокот и рака!Направена од ултра-меки памук, вие не мора да се грижите за повреда или иритирачки вашите малечки на кожата.Исто така можете да ги користите овие да се исчисти бебиња noses, или дури и за прва помош, уметности & занаети, шминка апликација и отстранување, апарати за чистење, домашни миленици, со детали, полирање, и повеќе.

Декларирани својства

Најдобри предлози