.

.

KHXJYC Двојна Пумпа Автоматско Наводнување Уред, Затворен Растенијата Наводнување капка по капка за Полнење, Паметни Времето Опрема за Наводнување, Канцеларија Балк?

KHXJYC Двојна Пумпа Автоматско Наводнување Уред, Затворен Растенијата Наводнување капка по капка за Полнење, Паметни Времето Опрема

Мислење на купувачите:

DEN 1775.76
Износ
Залиха

✔[Smart Времето за Наводнување] Прецизен тајминг прилагодувања се достапни, и растенија се автоматски напои во редовни интервали.Наводнување време : 0~999s опционални; интервал на време : 0~999h по желба. ✔ [Нема потреба да се поврзете на славина] водата за чување на резервоар може да биде слободно избран и нема фиксна славина да ја ограничи испораката на главата на вградени пумпа на 2.5 метри, па вие не мора да се грижите за висината на flowerpot. ✔[2 Напојување метод]Користите AC штекер за снабдување со енергија (вклучувајќи приклучок адаптер) за да се намалат трошоците и да се продолжи животниот век на батеријата. (Производот не содржи батерии, ќе треба да се купи батерии). ✔ [Слаба батерија заштита функција] Кога батеријата е слаба, уредот автоматски ќе престане наводнување заштита. ✔ [Топла Совет] Поради различни ниво на водата во затворен гасоводот, цевковод има св ефект.Само се прилагоди на релативната позиција на бум и извор на вода за да се реши овој проблем.функција>Интелигентни наводнување на редовни интервали.Прецизен тајминг параметри се достапни за селекција, и растенија се автоматски напои редовно.>Нема потреба да се поврзете на славина.Водата складирање сад може да биде одбрано слободно, и нема фиксна тапа ограничување.>Две напојување методи.Можете да одберете да ги користите 4 АА батерии или адаптер како извор на енергија.Времето parameters Watering време : 0~999s optional Interval време : 0~999h optional Product параметар>Име на Производ : Automatic Цвет Наводнување Уред>Големина на : 9.7 * 8.5 * 8.5 cm>Оценет напон : 5 V>Номинална струја : 720m A>Моќност : 3.6 W>Адаптер : DC5 V 1А DC002 3.5 / 1.3>Максимум вода притисок : ≥30psi (200kpa)Проток : 0.3-0.8 LPM>Глава : ≥2.5 m>Работна температура : 0-50℃Пакет листата : Контролор*1 Hose*15madapter Filter*2 Tee*20 Drop Стрелка*20 Screwdriver*1.

Декларирани својства

Најдобри предлози