.

.

1/2 Цевки за Наводнување Фитинг Комплет 42pcs Директно Лактот Tee Barb Конектор Автоматско Наводнување капка по капка Опрема Додатоци

1/2 Цевки за Наводнување Фитинг Комплет 42pcs Директно Лактот Tee Barb Конектор Автоматско Наводнување капка по капка Опрема Додатоци

Мислење на купувачите:

DEN 165.36
Износ
Залиха

【КОМПЛЕТЕН ПРИБОР】Фитинзи се поврзани со 1/2" наводнување капка по капка цевки.На 42pcs сет вклучува 8 цевка крајот капи, 8 приклучоци, 8 лактите, 8 спојки, 8 tees, со две switch вентили. 【ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА】Со 16mm надворешниот дијаметар barb дизајн, бодликава конектори без лепак е потребно во текот на инсталацијата, и лента може да биде лесно да се инсталира.Само притисни на barb во цевка за да се формира тесни се вклопуваат и да се спречи истекување.Ако на гасоводот е тешко за време на инсталацијата, тоа исто така може да се инсталира со помош на топол воздух компресор или во врела вода омекнување интерфејс.Погоден за 0.56"0.60"(ID) цевки и црева. 【МАТЕРИЈАЛ】На 16 PE материјал е избран, конекцијата е сигурен, животната средина стрес напукнување отпор е силна, отпорност на корозија како и подолг животен век, хемиски материи во почвата нема да предизвика деградација на гасоводот, и се чуваат или се користи во отворено за период до 50 години. 【ПРИМЕНЛИВИ ЗА РАЗЛИЧНИ ЦЕВКИ】Погоден за Rainbird, Орбита, се Ископа и Торо цевки и општи 1/2" цевки или капе цевки. 【OCCASSION】Идеален за градина оранжерии, цветните леи, тераси, тревници, земјоделски полиња.Поддршка на врска, пренасочување, управувач, крајот и префрлување цевководи, и да се изгради свој дизајниран систем за наводнување. (Екстра делови се погодни за следната одржување и проширување).Таа донесува анти-корозија и анти-стареењето формула пластика и има долг животен век.Прво, barb дизајн на крајот на додаток го прави линк фирма и не е лесно да се течење и ефикасно спречува истекување.Второ, тоа може да биде лесно да се вметнат во цревото и инсталиран брзо. 42-парче сет (8 цевка крајот капи, 8 приклучоци, 8 лактите, 8 спојки, 8 tees, со две switch вентили), можете брзо да се изгради на вашиот систем за наводнување во вашата градина, стаклена градина, цвет кревет.Таа донесува анти-корозија и анти-стареењето формула пластика и има долг животен век.Прво, barb дизајн на крајот на додаток го прави линк фирма и не е лесно да се течење и ефикасно спречува истекување.Второ, тоа може да биде лесно да се вметнат во цревото и инсталиран брзо. 42-парче сет (8 цевка крајот капи, 8 приклучоци, 8 лактите, 8 спојки, 8 tees, со две switch вентили), можете брзо да се изгради на вашиот систем за наводнување во вашата градина, стаклена градина, цвет кревет.

Декларирани својства

Најдобри предлози