.

.

G&F 7 Пара Лажни Трепки Меки Трепките Природен Изглед Faux Mink Трепките Мека и Огромни Обновливи Лажни Трепките (Боја : 5)

G&F 7 Пара Лажни Трепки Меки Трепките Природен Изглед Faux Mink Трепките Мека и Огромни Обновливи Лажни Трепките (Боја : 5)

Мислење на купувачите:

DEN 578.40
Износ
Залиха

- [ВИСОК КВАЛИТЕТ] : Трепки се внимателно избрани висок квалитет на синтетички влакна, 100% рачно изработени, суровост-слободни и издржливи, секој пар трепките може да се употребуваат 10 -20 пати со соодветна грижа. - [ЛЕСНИ] : Лесни "0" товарот, можете дури и не се чувствува нивното присуство.Удобно и светлина трепките може да направи да уживате во убави око шминка сите-ден долго. 3 D трепките со право на должината и волуменот ќе беспрекорно се вклопуваат во вашата природна трепките. - [МЕКА ДА се НОСАТ] : трепките со флексибилни памук бенд прави полесно да се однесуваат и да ги отстраните, ултра-лесни трепките може да направи да се носат во текот на целиот ден лесно без да биде непријатно. - [СОЗДАДЕ СОВРШЕН ОЧИ] : Природни слоевит меки и целосно завиткан lash направи да се живописни, шармантна и сјајна.Погоден за сите прилики како што свадба танц партија датум. - [УСЛУГИ] : Ние вредност, секој клиент, ако не сте задоволни од приемот на производот, ве молиме контактирајте со нас во времето.Ние ќе ви одговори во 24 часа.Не двоумете се да го додадете во количката. ◆ Секоја жена сака да има пар на шармантна очите, која може да донесе надеж, љубов и доверба да се жени.Се надеваме дека на жените во целиот свет може да се направи себе посигурни со еден пар на трепките.◆ Причини Ќе Го Избере Нашиот Трепките : 1. Рачно изработени од фини влакна за да се обезбеди висок квалитет;2. Флексибилни се тенки и здрав бендови толку полесно да се применуваат;3. Лесни и меки трепките, па сите-ден удобност;4. Може да се употребуваат од 10-20 пати со соодветна нега;5. Нема злоупотреба на животни и 100% суровост-бесплатно;6. Направи да изгледа повеќе пенливи.◆ Спецификација : Материјал : Имитација Mink Craft : Handmade Packaging : 7 Пара / Box Eyelash Должина на : - 1 : 0.8-1.3 см / 0.3-0.5 во - 2 : 1.2-1.8 cm / 0.5-0.7 во 3 : 0.9-1.4 cm / 0.4-0.6 во - 4 : 1.2-1.7 cm / 0.5-0.7 во 5 : 1.0-1.6 см / 0.4-0.6 во 6 : 1.2-1.8 cm / 0.5-0.7 во - 7 : 1.2-1.8 cm / 0.5-0.7 во - 8 : 1.3-2.0 cm / 0.5-0.8 сандаче Големина : 16x16x1.1cm / 6.3x6.3x0.4in◆ Како да се Применуваат Трепките?Чекор 1 : Внимателно отстранување на трепките од случајот со помош на пинцета.Чекор 2 : Спореди лажни трепки со окото линија должина, трим на соодветна должина и ширина.Чекор 3 : Додадете лепак заедно со лажни трепки корен со памук.Чекор 4 : се Одржи на трепките во коренот на вашиот природен трепките со притисок.Чекор 5 : Доколку е потребно, се применуваат сенката за очи или eyeliner да се направи вашите очи линија погледнете повеќе физички.Answer : ___________________________ Note : Лепак не е вклучена.

Декларирани својства

Material:
Imitation Mink
Craft:
Handmade
Packaging:
7 Pairs / Box
Eyelash Length:
- 1:
0.8-1.3cm / 0.3-0.5in
- 2:
1.2-1.8cm / 0.5-0.7in
- 3:
0.9-1.4cm / 0.4-0.6in
- 4:
1.2-1.7cm / 0.5-0.7in
- 5:
1.0-1.6cm / 0.4-0.6in
- 6:
1.2-1.8cm / 0.5-0.7in
- 7:
1.2-1.8cm / 0.5-0.7in
- 8:
1.3-2.0cm / 0.5-0.8in
Box Size:
16x16x1.1cm / 6.3x6.3x0.4in
◆ How to Apply Lashes? :
Step 1:
Carefully remove the eyelashes from the case with tweezers.
Step 2:
Compare false eyelashes with your eye line length, trim to suitable length and width.
Step 3:
Add glue along the false eyelashes root with cotton bud.
Step 4:
Hold the eyelashes on the root of your natural lashes with pressure.
Step 5:
If necessary, apply eye shadow or eyeliner to make your eye line look more natural.
Note:
Glue is not included

Најдобри предлози