.

.

Камин Пепел Лопата и Четка во Собата, Железо Лопата и Природно Дрво Огништето Четка со Црна Силикони Ракавици, Камин Лопата и Четка Огништето Уредната Сет за Камин ?

Камин Пепел Лопата и Четка во Собата, Железо Лопата и Природно Дрво Огништето Четка со Црна Силикони Ракавици, Камин Лопата и Четка

Мислење на купувачите:

DEN 599.76
Износ
Залиха

Голема Огништето Среди Собата : Нашата камин чистење комплет вклучува лопата за расчистување на јаглен, четка за чистење на прашина и остатоци, и еден пар на топлинско-изолациски ракавици за да спречите изгореници од каминот.Комбинацијата на овие три работи што ги зема во предвид сите проблеми ќе се судрите кога чистење на каминот.Премиум Материјал : Нашата лопата е направен од здрав дрвена рачка и железо, светлина, силни, помагање да се исчисти камин повеќе лесно.Нашите четка влакна се растителни браун влакната, кои имаат силна чистење на моќ и да се направи вашиот камин лесно да се чисти.Нашите ракавици се изработени од силикон, која е отпорна на пожар и високи температури, така што не ќе се изгори од каминот за време на чистење.Внимателен Дизајн : површината на нашата лопата има падина, што го прави лопата полесно.Тоа е, исто така, integrally формирана, кои се цврсти и издржливи.И ние користете шрафови за да го поправат рачка, така што тоа не ќе падне.Четка е влакната се многу густа, па тоа го прави огништето почиста.На ракавици се дизајнирани со двострано силикони dot кои се отпорни на високи температури.Совршена Големина за Огништето : за Разлика од големите оние на пазарот, нашата големина се мали, кои се специјално дизајнирани за камини, и може да се користи со една рака.Па тоа е повеќе удобен и сигурен.Лесно да се Грижи За : лопата и ракавици може да се мијат по волја, но влакната треба да бидат обесени наопаку да се исуши после миење.И нашите четки и лопата имаат кука дупки на крајот, кои може да бидат обесени на јадица во плакарот или било каде за лесни за складирање.Камо ракавици, можете да се стави било каде.Се што има главоболка за чистење на камин?Дали мислите дека камин чистење алатки на пазарот се премногу големи и неповолно?Доаѓаат за да се добие нашата камин лопата и четка сет кој доаѓа со еден пар на огноотпорни ракавици.Зошто да го одберете нас?Премиум материјалот на сите три алатки.Совршена големина.Не е премногу голем и лесно да се store Unique дизајн за да можете да ја користите comfortablely.Лесно да се чисти.Спецификација : Материјал : Железо, дрво, растителни влакна, silicone Color : Мулти Содржи : лопата, четка и еден пар на ракавици.

Декларирани својства

Најдобри предлози